361dec20f7990bc00c41ee818a70feda.html Biblioteka z humorem i refleksją

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Biblioteka z humorem i refleksją

Email Drukuj
Wadowicka Biblioteka Publiczna gościła u siebie dziennikarza Grzegorza Polaka i pisarza bajek dla dzieci Grzegorza Kasdepke. Spotkania z ciekawymi ludźmi mają przyciągnąć do biblioteki młodych czytelników i chyba placówce udało się to osiągnąć.


Highslide JS To kolejne spotkania autorskie, na które systematycznie zaprasza swoich czytelników Wadowicka Biblioteka Publiczna. Spotkania z ciekawymi ludźmi mają przyciągnąć do biblioteki młodych czytelników i chyba placówce udało się to osiągnąć.

Pierwszy gość to Grzegorz Polak - dziennikarz katolicki, wybitny ekumenista, redaktor religia.tv od samego początku (t.j. od wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową) zafascynowany pontyfikatem Jana Pawła II. Pasja ta zaowocowała szeregiem publikacji na temat życia i działalności Papieża Polaka.

Materiał do pisania – bogaty i różnorodny - gromadził przez lata, jest bowiem chyba jedynym polskim dziennikarzem, którzy towarzyszył naszemu Papieżowi podczas wszystkich pielgrzymek do Ojczyzny. Relacjonował także dla polskich mediów podróże apostolskie Jana Pawła II do innych krajów.

Za promowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II dziennikarz został w 2007 r. wyróżniony nagrodą Totus. Grzegorz Polak podczas spotkania w bibliotece odświeżył wspomnienia ze swoich licznych wizyt w papieskim mieście – Wadowicach. Przytoczył również wiele anegdot, zabawnych sytuacji i przykładów nieschematycznego zachowania Papieża Polaka.

Mówi się, że wielkich ludzi poznajemy się po ich poczuciu humoru. Niewątpliwie ten aspekt życia Jana Pawła II świadczy również o jego wielkości. Dla uczestników spotkania Grzegorz Polak pozostanie jako człowiek otwarty, bezpośredni, łatwo nawiązujący kontakt ze słuchaczami, który swoim wykładem sprawił wszystkim ogromną przyjemność i radość.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 90 uczniów wadowickich szkół średnich.

Highslide JS Kolejnym pisarzem, ktory odwiedził bibliotekę był Grzegorz Kasdepke - bardzo popularnym wśród młodych czytelników autor blisko 30 książek, laureat wielu nagród literackich, scenarzysta i współautor programów telewizyjnych. Książki Kasdepke, cieszące się w naszej bibliotece dużym zainteresowaniem, dotykają codziennych problemów dzieci, napisane są z niezwykłym poczuciem humoru i ogromną znajomością psychiki dziecka. Pouczają, wskazują poprawne normy zachowań, ale są wolne od nudnego moralizatorstwa. Jednym słowem niezwykłe.

Od pierwszych chwil spotkania autor nawiązał wspaniały, serdeczny i pełen humoru kontakt z czytelnikami, barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, o swoich książkach, o tym co go zainspirowało do ich napisania. Z entuzjazmem prezentował ich fragmenty, a przerywając w ciekawym momencie zachęcał słuchaczy do dalszej lektury. Wraz z uczestnikami wyjaśniał znaczenie wybranych związków frazeologicznych.

Kiedy Kasdepke ogłosił mini konferencję prasową, spadła na niego lawina pytań; trudnych, zaskakujących i niebanalnych. Autor odpowiedział na każde bez wyjątku, w dodatku z charakterystycznym dla siebie humorem - dzieci były zachwycone. A interesowało ich niemal wszystko: skąd czerpie pomysły, jakie książki zamierza napisać, co czytał w dzieciństwie, ile miał w życiu dziewczyn i czy na Stadionie Narodowym planuje uprawiać ryż (mieszka w pobliżu)...

Highslide JSNiektóre pytania, jak widać, były bardzo zabawne… Te najśmieszniejsze autor notuje w specjalnym notatniku i wykorzystuje w późniejszym czasie podczas pisania nowych książek. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasi mali czytelnicy do samego końca pozostali zainteresowani i zasłuchani.

Po spotkaniu wszyscy mogli kupić książki  i poprosić o autograf. Dzieci prosiły więc o podpis na książce lub na pamiątkowych zakładkach, przygotowanych przez bibliotekę specjalnie na tę okazję.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, w którym wzięło udział 110 osób, okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą. A co najważniejsze – z biblioteki wypożyczono wszystkie książki pana Grzegorza – to najlepszy dowód, że się podobało...

Małgorzata Stochel
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był