0cf712ffddf83f2236d3bd3c8ca36ee6.html Kokon pęka w szwach od ilości wspaniałych młodych artystów

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kokon pęka w szwach od ilości wspaniałych młodych artystów

Email Drukuj
Piątek był jest ostatnim dniem Kokonu, czyli nowego projektu Wadowickiego Centrum Kultury, który zastąpił dotychczasowy Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych. Jury miało pełne ręce pracy. Na scenie zaprezentowało się wielu wspaniałych artystów.


Trzy dni Kokonu Artystycznej Wylęgarni za nami. Nowy projekt Wadowickiego Centrum Kultury, który zastąpił do tej pory popularny Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych w piątek (21.03) podsumowuje swój debiut.

W pierwszym dniu zmierzyły się zespoły taneczne. Zwyciężyły, zdobywając statuetkę Kokon 2014 oraz nominację do finału „Talenty Małopolski 2014”: Rewia Dziecięco-Młodzieżowa „DINO” z Andrychowa, zespół APLAUZ ze Świetlicy w Sułkowicach – Bolęcinie Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz zespół STREFA CREW z Wiejskiego Domu Kultury w Inwałdzie Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Highslide JSNa scenie WCK zaprezentowało się w sumie 27 zespołów. Ich prezentacje oceniało Jury w składzie: Grzegorz Gargula, Agnieszka Muczyń oraz Robert Chodara. Oprócz nagród Kokon 2014 postanowili oni również przyznać kilka wyróżnień.

Otrzymali je: zespół Złote Nutki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach, zespół ADHDance z Wadowickiego Centrum Kultury, rewia Dziecięco-Młodzieżowa „DINO” - Grupa DINO-BOYS z Andrychowa, zespół FUZJA CREW ze Świetlicy w Rzykach Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, zespół BUTTERFLY z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Gimnazjum w Brzeźnicy oraz zespół FORMAT z Gminnego Ośrodka Kultury w Wieprzu.

Highslide JSW czwartek (20.03), w drugim dniu Kokonu, w Wadowickim Centrum Kultury zaprezentowało się 8 zespołów z powiatu wadowickiego. Laureatem został Zespół chóralny CORDIS II z I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach.

Zwycięski chór oprócz statuetki otrzymał również nominację do XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2014”. Jury, w którym znaleźli się: Beata Czajka-Rolińska, Sebastian Chmiel oraz Władysław Grochot, przyznało również trzy wyróżnienia.

Otrzymali je: zespół FENIKS z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Wadowicach, zespół DUET z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Radoczy i zespół RECKLESS z Zebrzydowic.

Highslide JSPrezentacje zespołów teatralnych z powiatu wadowickiego wypełniły trzeci i ostatni dzień przeglądu Kokon Artystyczna Wylęgarnia.

W piątek (21.03) na scenie Wadowickiego Centrum Kultury wystąpiło w sumie 8 zespołów. Teatralne popisy oceniało Jury w składzie: Krystyna Hussak-Przybyło, Włodzimierz Jasiński oraz Mateusz Dewera.

Statuetki Kokonu trafiły do rąk Teatru Ruchu Mini Forma z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Teatru Dzieci Pani Zimy z I Liceum Ogólnokształcącego im M. Wadowity w Wadowicach.

Andrychowski Teatr Ruchu Mini Forma dodatkowo uzyskał nominację do udziału w 29 Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Nowym Sączu. Poza tym Jury przyznało wyróżnienie dla Zespołu Teatralnego „Na Przekór” za całokształt pracy nad dramatem „Skąpiec”.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(kp), Joanna Ścieszka
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... oki komentuje +0
no widzisz oni coś osiągnęli a Ty ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 03 - 2014
... kolega ze szkoły komentuje +4
jezu że im się chce! tylko pozazdrościć ambicji i chęci!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był