Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

To był wyjątkowy wieczór tańca

Email Drukuj
Wadowickie Centrum Kultury zaprosiło widzów na cztery wyjątkowe spektakle w ramach spotkania - Wieczór z Tańcem. Podczas widowiska wystąpiła lokalna grupa Wadowickiej Sceny Tańca Współczesnego, działająca od 2012 roku. Grupę utworzył Bartek Serowik.


W Wadowickim Centrum Kultury podczas piątkowego (17.01) „Wieczoru z Tańcem” pokazało spektakle Agnieszki Muczyń i Teatru Dekompresja. Widzowie mogli zobaczyć cztery spektakle, w tym dwa przygotowane przez lokalną grupę Wadowicką Scenę Tańca Współczesnego, działająca już drugi rok przy WCK.

Highslide JS Agnieszka Muczyń zaprezentowała autorski spektakl „Pieśń z Głębi” - inspiracją do jego stworzenia była opowieść Clarissy Pinkoli Estés „Biegnąca z wilkami”. Autorka jest absolwentką studiów magisterskich uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie o specjalności choreografia i teoria tańca.

Od lat związana z technikami tańca współczesnego. Tańczyła choreografie Anny Wytych-Wierzegacz, Bartka Serowika, Pawła Malickiego, Jacka Owczarka, Witolda Jurewicza, Janusza Skubaczewskiego.

Teatr Tańca Dekompresja z Krakowa wystąpił w spektaklu „Lamin”. To ekspresyjna i dynamiczna wizja współczesności. Teatr Tańca Dekompresja – powstał w kwietniu 2004 r. na Mazurach z inicjatywy Bartka Serowika. Jest niezależnie działającym zespołem, który obecnie wznowił swoją działalność w Szkole Tańca&Fitness Sempre w Krakowie. Tworzą go pasjonaci taneczno-ruchowych eksperymentów, poszukujący nowych jakości, nowych możliwości wyrażania fizyczności i emocjonalności poprzez taniec i ruch.

Bartek Serownik jest również twórcą i instruktorem Wadowickiej Sceny Tańca Współczesnego. Grupa powstała w 2012 r. i pracuje pod kierunkiem Bartka Serowika. Premiera efektu ich pracy była prezentowana podczas Dni Otwartych WCK w czerwcu 2013 r.

Highslide JSPodczas wieczoru z teatrem tańca grupa zaprezentowała się w dwóch spektaklach. Pierwszym z nich była „Poczekalnia”, czyli różne miejsca, różni ludzie, różne sytuacje, zdarzenia, różny czas. W spektaklu wystąpili Karolina Foszman, Eliza Bucka, Izabela Master, Joanna Hankus, Paulina Żaba.

Drugim pokazem był Research, czyli badanie siebie, swoich możliwości, progów wytrzymałości, cielesności, przestrzeni, zwierzęcych odruchów, instynktów. Tak w kilku słowach można ująć niezwykle dynamiczną i zaskakującą wizję życia. W spektaklu wystąpiły Inez Bucka, Irena Wiktor, Ewelina Przystał, Marta Mardęga, Sylwia Balon, Anna Kierpiec.

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był