Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Czas na kulturę przez wielkie "K"

Email Drukuj
To prawdziwa uczta kulturalna. Wadowickie Centrum Kultury proponuje transmisje na żywo z krakowskiego festiwalu filmów amatorskich, który cieszy się ogromnym międzynarodowym zainteresowaniem, a także wspaniałe spotkania teatralne z wizytą gwiazd polskiego kina i teatru.


Festiwal Off Plus Camera w Krakowie to mekka dla twórców kina amatorskiego. Uznany praktycznie na całym świecie ściąga do Polski sławnych reżyserów , aktorów i znawców sztuki filmowej.

Mimo, iż całość imprezy odbywać się będzie w mieście Kraka to także w Wadowicach w Kinie Centrum , na żywo, można będzie śledzić jego przebieg. Wszystkie zaangażowane w ten projekt kina (w Krakowie takimi są Kijów.Centrum i Mikro) należą do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych.

W ramach akcji „Off Plus Camera w Twoim mieście”w każdym z zaproszonych do udziału kin będzie można zobaczyć osiem filmów wybranych z programu 6. edycji festiwalu. Miłym dodatkiem ma być projekcja tytułu niskobudżetowego, który okazał się kasową produkcją.

Pokaz ten ma towarzyszyć dyskusji o tym, czy można zrobić film bez pieniędzy, a przy tym osiągnąć sukces. Co ciekawe, panel również będzie można na żywo śledzić z sal wszystkich 11 kin.

Od soboty (13.04), kiedy to o godz. 20.00 każdy chętny będzie mógł śledzić spotkanie z greckim reżyserem Costą Gavrasem w trakcie godzinnej transmisji z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie,  czeka nas prawdziwy maraton kina amatorskiego. O 21.15,  w tym samy dniu, nastąpi projekcja filmu RESETTLEMENT ("Eksmisja") opowiadającego o życiu Marii i Tadeusza Malinowskich.

}} Tutaj pełny program Off Plus Kamera w Wadowicach

To nie koniec kulturalnych atrakcji w Wadowicach. Od piątku (12.04) także w Wadowickim Centrum Kultury trwają 40. Wadowickie Spotkania Teatralne „ZGRAJA”.

W programie są teatralne prezentacje konkursowe z całego kraju (z Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Bielska-Białej), spektakle gościnne, fora dyskusyjne i fantastyczna atmosfera. To prawdziwe, nietuzinkowe święto teatru w naszym mieście.

W tym roku odwiedzi nasze miasto aż 13 zespołów teatralnych z całej Polski, które zaprezentują spektakle komediowe, dramatyczne, autorskie i wiele innych. Jako pierwsi swoją twórczość pokazała Grupa Teatralna Próg, która przedstawiła spektakl "90-120-90".
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
W sobotę (13.04) Stowarzyszenie teatralne „Grupa Dochodzeniowa”, którą tworzą młodzi aktorzy z Warszawy pokażą przezabawne przedstawienie „Kwartet dla czterech aktorów”, a w niedzielę (14.04) na zakończenie „Zgrai” na scenie wystąpi mistrzowski kolektyw aktorski w składzie: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski i Jan Peszek w legendarnym już spektaklu „Scenariusz dla trzech aktorów”.

(kp)
Fot. WCK
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... * kałakolczik * komentuje +3
Jak gmina zarobi duże pieniądze na zbieraniu śmieci to niech znaczną część pieniędzy przeznaczy na otynkowanie i obmalowanie WCK. Pilnujcie urzędników, żeby nie brali dla siebie i prezesów podległych spółek dużych premii a zarobione pieniądze przeznaczyli na jedzenie dla niedożywionych dzieci i sprawy kulturalne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2013
... Werciasek komentuje +5
ładna pogoda, super program kulturalny - czego chcieć więcej w taki czas? chyba tylko zdrowia heh

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2013
... super komentuje +4
ja się wybieram na Grabowskiego, mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był