4c6dd812b7bab7713267e5b65065c291.html Notatki papieża cenne dla nas wszystkich

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Notatki papieża cenne dla nas wszystkich

Email Drukuj
Zdaniem ojca Leona Knabita wydane przez Znak osobiste notatki Jana Pawła II to ważny zapis duchowości zmarłego papieża. Nie należy ich lekceważyć i ciskać gromy na kardynała, który ich nie spalił i zdecydował się je wydać - przekonywał w Kalwarii.


Highslide JSW Kalwarii Zebrzydowskiej wydawnictwo Znak promowało wydaną niedawno książkę, wokół której narosło ostatnio sporo kontrowersji. Chodzi oczywiście o tytuł "Jestem bardzo w rękach Bożych", notatki osobiste z lat 1962–2003 papieża Jana Pawła II.

Promocji książki podjął się ojciec Leon Knabit, który spotkał się (23.02) z mieszkańcami Kalwarii w Galerii Weissa w Centrum Kultury Sportu i Turystyki. Na spotkanie przyszło bardzo dużo osób.

Ojciec Leon Knabit kilkakrotnie podkreślał wartość tej książki Nie zgadza się on z krytykami kardynała Stanisława Dziwisza, którzy zarzucili metropolicie krakowskiemu, że złamał on ostatnią wolę papieża wyrażoną w testamencie, by notatki spalić.
To cenne źródło duchowości papieża Jana Pawła II i lektura, która wzbogaca - mówił ojciec Leon Knabit.
Podkreślił, że tylko ze względu na szacunek do autora dzisiejszy metropolita krakowski nie zniszczył notatek, lecz przedstawił Kongregacji do Spraw Świętych, badającej życie Ojca Świętego w procesie beatyfikacyjnym. I za to należy mu się duże uznanie, szczególnie od Polaków.
Te notatki, choć są zapisem chwil, wykraczają poza granice życia Jana Pawła II, przenosząc nas tam, gdzie to co ludzkie i to co Boże łączy się w wymiarze świętości- mówił.
Spotkanie z benedyktynem było inauguracją obchodów roku kanonizacji Jana Pawła II. Kalwaria Zebrzydowska przygotowała na kolejne tygodnie cykl spotkań, imprez oraz innych działań, które mają przybliżać, głównie młodym ludziom osobę kanonizowanego 27 kwietnia papieża.

Kulminacją obchodów związanych z kanonizacją ma być spotkanie młodzieży przygotowywane w klasztorze ojców bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Paulina Sikora
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (13)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... security komentuje +2
Do niewierzący...wróć człowieczku do podstawówki. Przypomnisz sobie podstawy ortografii. "Papierz" - porażka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... saper komentuje +0
i sami widzicie co znalezili

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... "mag" komentuje +0
A gdzie jest na tym spotkaniu "Pokolenie Jana Pawła II" , przecież tu sama geriatria.
A kto jest winien takiej sytuacji ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... j23 komentuje +3
A co się stało z ostatnią wolą - testamentem zmarłego JPII. Z jednej strony naucza się aby szanować ostatnią wolę zmarłych z drugiej robi się coś przeciwnego a niosącego za sobą ogromne profity. Sądy świeckie szanują i uznają zapisy testamentu a tu? Są tacy którzy myślą podobnie a to świadczy o tym że zostaliśmy wychowani w poszanowaniu dla drugiego człowieka a jak widać to nie są już te czasy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... kałakolczik komentuje +0
Nie przewiduję swojego komentarza w powyższej sprawie. Ludzie !!!, gdybym ja miał komentować wszystkie lub połowę komentarzy innych komentatorów to chyba a nawet na pewno musiałbym zatrudnić osobistą sekretarkę do segregowania tych komentarzy. I co by z tego wyszło - komentarz z komentarza ? i na końcu elementarz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... Apis komentuje +7
Zawsze miałam bardzo duży szacunek dla mądrości i postawy ojca Leona Knabita i choć nadal uważam go za jednego z najlepszych "ojców" naszego Kościoła, to nie bardzo mogę zrozumieć, dlaczego podjął się być "mediatorem" między Dziwiszem, a tą częścią społeczeństwa, dla której ostatnia wola papieża znaczy więcej kolejna książka na półce czy kolejna złotówka na monument, który tak naprawdę nie jest nikomu potrzebny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... ANDREAS komentuje +10
TAKIEJ OSOBLIWOŚCI!!! I TAKIEGO UMYSŁU JUŻ NIKT NIE BĘDZIE MIAŁ!!!!! WIEDZIAŁ CO CZYNI I JEGO WOLI NIE SPEŁNIĆ TO MI SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI!!!!!!!!!!!!!!! NIE WAŻNE JAKIE CENNE WIADOMOŚCI ZAWIERAŁY NOTATKI ??? ALE OSTATNIĄ WOLĄ BYŁO SPALIĆ!!! JAK MY PROŚCI GRZESZNICY MAMY TO ODBIERAĆ??? CO Z NASZĄ WIARĄ I NAUKAMI ??? JAK TU ŻYĆ?????????????? JAK TAK DOSTOJNI KAPŁANI NIE DOTRZYMUJĄ SWOICH POWINNOŚCI I NIE DORASTAJĄ DO PIĘT JEGO ŚWIĄTOBLIWOŚCI!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... alik niekot komentuje +7
Dziwisz to sprzedawczyk, co ciekawe w Wadowicach też taki jeden gagatek jest o takim samym nazwisku i też jest sprzedawczykiem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... dewota komentuje +3
Na zdjęciach widać pokolenie JP II i elektorat stradomskiego. Czy fota z proboszczem i emerytkami wystarczy aby zdobyć głosy na nową kadencję :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... no1 komentuje +10
jakbym napisal w testamencie zeby moj majatek oddac dzieciom to co? tez by sobie jeden z drugim dla dobra spoleczenstwa mogl zmienic moja ostatnia wole? wg mnie osobiscie to brak szacunku dla papieza... zachowujmy sie rozsadnie i szanujmy innych...

ehhh...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... nie dla zboków komentuje +6
Notatki spalić!I co?kasa,kasa,kasa!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... niewierny komentuje +10
Dziwisz dla kasy sprzedał nawet Papierza, zresztą cała czarna mafia nie lepsza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... Asiak komentuje +4
Jakoś mieszane uczucia co do tego mam...:/

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był