2059f1a058417efe184d01927888beaa.html W bibliotece o Gruzji, jakiej nie znaliście

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

W bibliotece o Gruzji, jakiej nie znaliście

Email Drukuj
Dawid Kolbai, Piotr Hlebowicz i Piotr Warisch to autorzy książki - Gruzja nieznana. Wspólne losy Gruzinów i Polaków. W bibliotece w Wadowicach autorzy prezentowali swoją najnowszą publikację. Na spotkanie i wykład autorów przyszło 50 osób.


Highslide JS Gruzja to kraj piękny i ciekawy, ale jakże mało znany. Starszym zwykle kojarzy się z piosenką Filipinek i urokliwym Batumi lub z Grigorijem Saakaszwili – członkiem załogi czołgu Rudy 102. Młodsi potrafią jedynie wskazać to miejsce na mapie.

Osobom, interesującym się kulturą gruzińską, chcącym poznać Gruzję i Gruzinów, otworzyć się na ich historię i problemy czasów współczesnych proponujemy książkę autorstwa Dawida Kolbai, Piotra Hlebowicza i Piotra Warischa -"Gruzja nieznana. Wspólne losy Gruzinów i Polaków".

Prezentacja tego albumu zorganizowana przez wydawnictwo Fado Studio przy udziale NSZZ "Solidarność” Ziemi Wadowickiej oraz spotkanie z autorami odbyło się w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Ta wyjątkowa pozycja na polskim rynku wydawniczym przybliża czytelnikowi sto ostatnich lat wspólnych losów i lojalnej przyjaźni Gruzinów i Polaków, pokazuje młodszemu a przypomina starszemu pokoleniu mało znane fakty z naszej wspólnej historii. Walorem albumu, którego teksty zostały opracowane przez historyków, politologów i dziennikarzy, są również unikalne archiwalne fotografie.

Sięgając po tą pięknie ilustrowaną książkę, dane nam będzie obcować z kulturą i architekturą gruzińską, poznamy przepiękne krajobrazy gruzińskie oraz wiele zwyczajów świeckich i religijnych Gruzji. Wraz z autorami zwiedzimy twierdzę Gori, która wg. legendy nigdy nie została zdobyta, Kościół Dżwari, Mccheta - jedno z najstarszych miast w Gruzji i wiele innych fascynujących miejsc.

Po spotkaniu, w którym uczestniczyło ponad 50 osób, można było zakupić książkę i zdobyć autografy autorów. Już niedługo może się okazać, że Gruzja to atrakcyjny kierunek turystycznych wyjazdów.

Fascynacja tym krajem jest tylko kwestią czasu i odrobiny zainteresowania na początek. Jest tego warta.

Agnieszka Pawłowska
Wadowicka Bilbioteka Publiczna
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... m1 do@Lewactwo w kryzysie komentuje +6
Chcę Tobie dodać że Soczi nie jest w Gruzji tylko w Rosji,ale cóż wymagać od nieuka magistrackiego,lepiej juz nic nie pisz ponieważ się kompromitujesz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 03 - 2012
... do@Lewactwo w kryzysie komentuje +7
Twój nick adekwatny do treści twoich postów,różny jest poziom ludzi ,akurat ty prezentujesz poziom buraczano - jarmarczny i bardzo pasujesz do magistratu, na marginesie nie zapominaj, iż Grodzka jest wyśmienicie wyksztalcona czego sądząc po twoich wypocinach nie można powiedzieć o tobie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 03 - 2012
... Lewactwo w kryzysie komentuje +8


Grodzka może razem z iww i konopiami może pojechać do soczi?

Towarzyszyć jej będzie klinuś i silkaska.

Polecamy drobne korekty a'la edwardo lewakos

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 03 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był