6e4d655ad6d19cf98626dbcbd02f1eb1.html Papież ją ochrzcił. Dziś robi o nim film

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Papież ją ochrzcił. Dziś robi o nim film

Email Drukuj
Jeśli rzeczywiście jest coś takiego jak pokolenie JP2 - to Martha Michelini (31 l.) z pewnością może o sobie tak mówić. W Wadowicach Martha opowiedziała nam tajemnicę swoich urodzin i związków z polskim papieżem. Jana Paweł II ją ochrzcił.



Highslide JS To niesamowita historia. Włoska dziennikarka telewizji RAI ujawnia w Wadowicach historię swojego dzieciństwa. Dla Marthy Michelini (31 l.) nasz papież to postać bardzo bliska.

Wysłanniczka telewizji RAI przyjechała do Wadowic, by realizować tutaj dokument dla swojego programu "La storia siamo noi" właśnie o Karolu Wojtyle. Przepytuje Polaków, znajomych Karola Wojtyły, jego przyjaciół z czasów młodości, jej program ma odpowiedzieć na pytanie, jaki wpływ miał polski papież na historię Europy.

Ale sama ma też ciekawe rzeczy do opowiedzenia. Podczas przerwy pomiędzy kolejnymi zdjęciami sympatyczna Martha dzieli się z nami historią swojego dzieciństwa.
Mój tato jako dziennikarz telewizji RAI w 1979 roku pracował przy pierwszej pielgrzymce papieża do Polski. Był z nim tutaj. Gdy Jana Paweł II odwiedził 5 czerwca Kraków tak się akurat złożyło, że w Rzymie urodziły się bliźniaki. To byłam ja i mój brat. Tato bardzo się cieszył i ks. Stanisław Dziwisz opowiedział o tym papieżowi. Jan Paweł II powiedział wtedy ojcu, że skoro dzieci się urodziły to musi być chrzest. Potem po powrocie do Rzymu Jan Paweł II ochrzcił mnie i mojego brata. To duże wyróżnienie, a także duże zobowiązanie - opowiada Martha Michelini.
Highslide JS Jak dodaje, do tej pory raczej nie zajmowała się w swojej pracy historią pontyfikatu Jana Pawła II. To jej pierwszy projekt. Chce opowiedzieć Włochom, jakie duże znaczenie miał dla Polaków wybór Karola Wojtyły na papieża.

W Wadowicach dziennikarka rozmawia między innymi z Eugeniuszem Mrozem, przyjacielem Wojtyły z czasów gimnazjum, oraz Atessą Zegadłowicz, córką poety Emila Zegadłowicza. W pracy pomaga jej ekipa realizatorska Telewizji Polskiej.

Martha jest córką znanego włoskiego watykanisty Alberto Michelini, dziennikarza, dokumentalisty i pisarza, który zrealizował 20 filmów o pontyfikacie Jana Pawła II. Alberto Michelini jest też członkiem Opus Dei, a także był również deputowanym do włoskiego parlamentu z ugrupowania Forza Italia.

W ślady ojca poszły jego dzieci. Brat bliźniak Marthy - Jan Michelini, który otrzymał imię na cześć polskiego papieża, był asystenetm Mela Gibsona podczas pracy nad filmem Pasja. To właśnie Jan Michelini ujawnił opinię papieża Jana Pawła II na temat "Pasji", którą Ojciec Święty oglądał osobiście w towarzystwie swego sekretarza arcybiskupa Stanisława Dziwisza. Od niego młody Włoch miał usłyszeć słowa, które następnie na użytek amerykańskich mediów przetłumaczono jako "It is as it was" (To jest tak, jak było).

W czasie swojego pontyfikatu papież udzielił chrztu świetego 1378 osobom podczas 63 ceremonii, głownie w Rzymie. Po raz pierwszy Ojciec Święty ochrzcił 11 osób 14 kwietnia 1979 r.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (10)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... M.L. komentuje +1
Wy byście tylko bronili imienia JP II ... niech się sam do Jasnej Panienki broni, skoro błogosławiony. A jak nie wierzycie, że może to jesteście w sprzeczności z dogmatami Kościoła.

Ponadto my, lewacy, nie nadużywamy imienia i wizerunku papieża. Tegoż wizerunku nadużywa jedynie siedząca w magistracie władzy oraz ten portal.

Pozdrawiam!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 11 - 2011
super.... wierząca komentuje +1
Zazdroszcze...... naprawde zazdroszcze!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 10 - 2011
Film komediowy to tylko z Palikotem, Klinowskim, Wyrobą, Kamińską, Odrozkiem w rolach gównych leonsio.j komentuje +10
Takich komediantów to od czasów Senyszyn i Urbana nie było.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2011
Niechaj będzie to film komediowy kałakolczik komentuje +6
- takich nam brakuje i na taki mógłbym się ewentualnie skusić . Czy w wadowickim kinie będzie wyświetlany ten nowy film komediowy o papieżu - dzisiaj zdaje się światowa premiera ? . Innych nie chcę już oglądać . Nuda . Te same banały .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2011
Na JP2 to się wożą lewacy którzy nawet naduzywająją wizerunku Ojca Świetego i Bazyliki leonsio.j komentuje +15
Wojujące ateistyczne lewactwo wystarczająco silnie dało się we znaki wadowiczanom.
Z obrzydzeniem i wstrętem ale trzeba ich wybryki teraz przypominać bo mają czego się wstydzić.
Chwała naszym władzom samorządowym że miały odwagę bronic prawdy i dobrego imienia Jana Pawła II.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2011
Dobregoma patrona Sympatyczna 30-stka komentuje +1
Można powiedzieć, że w czepku urodzona.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2011
Fajna dziewczyna rasti komentuje +0
A wy ciągle tylko o polityce. Wadowice to strasznie rozpolitykowane miasto, a jak przychodzi co do czego to wszyscy siedzą w domach. Pozdrowienia dla pani Włoszki i czekamy na film.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2011
do leonsio.j Fjord komentuje +16
Wstydzić to się możemy za władze która się wozi na JP2 już tyle lat szkoda że nie było nikogo kto by jej powiedział jak to naprawdę wygląda w tym mieście.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2011
a my musimy się wstydzić za miejscowych ateistów, którzy obrażają naszego Ojca Świętego leonsio.j komentuje +8
nawet dla Włochów zachowanie niektórych polityków jest bulwersujące, nie mogą zrozumieć ich ataków na Jana Pała II i Kościół.
Często pytają jak to jest możliwe, przecież Polska jest krajem katolickim. Ale zapominają że pół wieku komunizmu pozostawiło trwały ślad w umysłach wielu ludzi, nawet młodych.
Nic dziwnego, że dzisiaj są ateistami, narkomanami i często cierpią na zaburzenia orientacji seksualnej.
Powinniśmy my być bardziej zdecydowani wobec patologii społecznych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2011
Pięknie. GoHa komentuje +0
W takim razie życzę wszystkiego najlepszego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 10 - 2011
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był