9ee5076c84ed04ec5536ece67b8908ca.html Wśród księży są męczennicy

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wśród księży są męczennicy

Email Drukuj
Karmelici z powodzeniem kontynuują projekt pt. Dobre filmy na Karmelu. Tym razem każdy chętny będzie mógł zapoznać się z sylwetką arcybiskupa Antoniego Baraniaka, który był nieludzko torturowany przez służby komunistyczne kraju. To ważny, wielokrotnie nagradzany, dokument.


W poniedziałek (4.11) o godzinie 18.00 w Auli Domu Rekolekcyjnego na Karmelu w Wadowicach wyświetlony będzie wyjątkowy film pt. Zapomniane Męczeństwo.

Dokument opowiada o arcybiskupie Antonim Baraniaku. Po projekcji odbędzie się spotkanie z autorką filmu i książki Jolantą Hajdasz. Jak zapewniają organizatorzy spotkania każdy chętny będzie mógł zamienić słowo z autorką, a także nabyć film jak i książkę.

Arcybiskup Antoni Baraniak był sekretarzem
kardynała Stefana  Wyszyńskiego. Razem z kardynałem został aresztowany w 1953 r. Przez 27 miesięcy był nieludzko torturowany w kazamatach na Rakowieckiej w Warszawie. Nie ugiął się i nie zeznawał przeciwko swojemu zwierzchnikowi.

Film z książką otrzymał także główną nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2013, II nagrodę na XXVIII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2013, oraz Główną Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
W dzisiejszych bezprzykładnych atakach na kościół katolicki należy głośno mówić o niezłomnych i bohaterskich duszpasterzach, by coraz więcej ludzi o tym wiedziało - mówi nam Jerzy Prochal, organizator spotkań na Karmelu.

(JP)(kp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (7)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... banderola komentuje +0
a kudłaty to tak się zachowuje jakby był autorytetem molarnym
a jest dupkiem, którego uważa się za chama.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 11 - 2013
... Krs komentuje +2
To niech się nie męczą a zaczną w końcu pracować.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... terapeuta komentuje +5
Teraz nastąpił czas próby, jedni go zdadzą drudzy nie, Jezus to zaplanował. Myślę, że to nie ławy okres. Wiara nie jest łatwa i zrozumiała.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 10 - 2013
... Chorąży komentuje +5
@horąży
Polski kościół to moralne bagno,szczyt obłudy i hipokryzji!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 10 - 2013
... horąży komentuje +1
@ furiat - no właśnie o tym pisałem w swoim koemnatrzu. Jesteś tak przesiąknięty nienawiścią i namaglowany informacjami z jedynych własicwych mediów, że generalizujesz i obrażasz całe środowisko. A poświęcenie księży, którzy nei są pedofilami jest dla ciebie niczym! Smutne to

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 10 - 2013
... furtian komentuje +4
Puście film o :misyjnej"działalności nuncjusza wesołowskiego na Dominikanie.Alkoholik,ćpun,pederasta i seksoholik oto obraz polskiego duchownego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 10 - 2013
... horąży komentuje +1
niestety dzisiaj generalizuje się znaczenie wystepków niekórych księży na całe to środowisko. Niestety zapomina się o tym, że wśród nich są tez księża z powołaniem, a ci przestepcy to tylko wyjątek potwierdzający regułę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 10 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był