b8dd487ec385cc6a4ce0a8f755d4e365.html Witold Gadowski wraca do Wadowic

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Witold Gadowski wraca do Wadowic

Email Drukuj
Witold Gadowski najwyraźniej polubił Wadowice. Nie minął rok, a znów wybiera się do naszego miasta z najnowsza książką pt. Smak wojny. Spotkanie z nim organizuje w najbliższy piątek Wadowicka Biblioteka Publiczna.Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza w piątek (10.01) o godz. 17 na spotkanie z Witoldem Gadowskim - pisarzem, psychologiem, dziennikarzem "Czasu Krakowskiego", kandydatem do Sejmu, dyrektorem TVP Kraków i TVP 1, a także świetnym reporterem śledczym i laureatem prestiżowych nagród.

Witold Gadowski jest autorem bardzo dobrze przyjętej na rynku wydawniczym książki "Wieża komunistów", którą chciał obudzić dyskusję o sytuacji w Polsce i o pomysłach na jej poprawę.
Chcę ludzi wciągnąć do rozmowy i zapytać o to, gdzie zawiniliśmy. Nie chciałbym, żeby moja powieść była odbierana jako element jakiegoś doraźnego konfliktu politycznego. To nie jest oskarżenie tego, czy innego rządu, ale nas wszystkich, którzy budowaliśmy wolną Polskę i którzy na zbyt wiele pozwoliliśmy służbom specjalnym – mówi Witold Gadowski o swej książce.
Fabuła "Wieży komunistów" nie jest skomplikowana ale daje do myślenia: Andrzej Brenner to ambitny dziennikarz śledczy, który jest przekonany, że właśnie znalazł temat życia. Oto wpadł na trop największej afery w postkomunistycznej Polsce – defraudacji pieniędzy pochodzących z Funduszu Budowy Gospodarki.

Nie zdając sobie sprawy z ryzyka, postanawia wszcząć prywatne dochodzenie. Z początku wszystko wydaje się zmierzać w pomyślnym kierunku – udaje mu się nawiązać współpracę z żoną głównego skazanego, Grzegorza Okrzemka, dociera również do informatorów zaangażowanych w nielegalny proceder. Niebawem jednak budzą się siły, które zaczynają zagrażać śledztwu. Osoby zrazu przychylne dziennikarzowi, zauważając jego niechęć do współpracy, postanawiają zniweczyć plan ukazania światu kulis afery gospodarczej.

Gadowski na kolejnym już spotkaniu z mieszkańcami Wadowic będzie promował swoją nową książkę "Smak wojny", opowiadającą historię znanego już z "Wieży komunistów" krnąbrnego i niezależnego dziennikarza Andrzeja Brennera, który wplątuje się w ciemne interesy, ląduje na Bałkanach i tam wpada w wir wydarzeń, których nie jest w stanie zrozumieć.

Przeżywa również swoją bałkańską odyseję, która nie oszczędzi mu ani bólu, ani szczęścia, ani doświadczenia kruchości świata, który zna. Brenner kocha, boi się, walczy i płacze. Czy jednak odnajdzie samego siebie? "Smak wojny" to rzadko spotykana wśród powieści współczesnych autorów odważna proza męska.

Witold Gadowski
był już gościem Wadowickiej Biblioteki Publicznej w lutym zeszłego roku.

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Max Historia Wiekow komentuje +2
Bravo, znakomita postac, dziennikarz, pisarz - publicysta.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... i po co to? komentuje +2
a po co on u nas ? następny nawiedzony

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był