5edf4c46c5061210bad8e1edb390704b.html Wadoviana na prestiżowej liście. Pierwsze pismo naukowe o Wadowicach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadoviana na prestiżowej liście. Pierwsze pismo naukowe o Wadowicach

Email Drukuj
Wadoviana – pismo historyczno – kulturalne wydawane w Wadowicach od kilkunastu lat uzyskało wpis Ministra Nauki i Szkolnictwa na listę pism naukowych. Teraz publikacje w Wadovianach będą zaliczać się do dorobku naukowego jego autorów.


Highslide JSMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpisało na listę czasopism naukowych wadowicki przegląd historyczno – kulturalny Wadoviana. To jedyne takie pismo o naszym regionie o takim statucie.

Dzięki temu teraz autorzy piszący w Wadovianach będą mogli wliczać swoje publikacje do dorobku naukowego. Tym samym będą mogli zaliczać je do uzyskania stopni naukowych m.in. przy przewodach doktorskich, czy habilitacjach, w których takie publikacje są jednym z warunków.

Wadoviana wydawane są od kilkunastu najpierw przez Muzeum Miejskie, a ostatnio przez Wadowickie Centrum Kultury. Założycielem pisma jest obecny dyrektor WCK Piotr Wyrobiec.

Do tej pory ukazało się 15 numerów przeglądu. Publikowało w nim kilkudziesięciu autorów. Tematyka pisma obejmowała głównie historię miasta i regionu. Wpisanie Wadovian na listę czasopism naukowych to duży postęp dla wydawnictwa.
Co nam to daje? Na pewno ułatwi pozyskiwanie autorów, bo dzięki publikacji u nas dostaną potrzebne punkty, nie będą musieli prac o Wadowicach publikować w innych czasopismach. Podnosi to także prestiż czasopisma - mówi nam Piotr Wyrobiec dyrektor WCK.
Nowy numer Wadovian ukaże się styczniu 2014 roku. Obecnie jest w druku. Będzie miał ponad 200 stron.

W tym roku nastąpiły też zmiany w strukturze redakcyjnej pisma. Przegląd zyskał sekretarza redakcji. Jest nim Marcin Witkowski, historyk i pracownik Muzeum Miejskiego w Wadowicach, współautor m.in. pierwszego wadowickiego filmu dokumentalnego "Przewroty cdn...". To właśnie on zabiegał w ostatnich miesiącach o wpis Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O poziom naukowy i utrzymanie wymaganej jakości wydawnictwa dba Rada Naukowa, którą tworzą: prof. dr hab. Tadeusz Bujnicki, prof. dr hab. Henryk Czubała, o. dr hab. Czesław Gil OCD oraz dr hab. Zdzisław Zblewski.

Rada, wspólnie z pracownikami Muzeum Miejskiego, które zajmuje się prowadzeniem sekretariatu, zdecydowała o wprowadzeniu zmian w konstrukcji czasopisma oraz sprecyzowała tematykę i obszar zainteresowań badawczych artykułów zamieszczanych na jego łamach.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... dydek komentuje +0
Gratulacje panie sekretarzu! Zapraszamy na kawe wraz z małżonką :]
znajomi z Dzwonka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 12 - 2013
... Henryk Odrozek komentuje +5
Czy autor tego artykułu odróżnia znaczenie słowa "statut" od "status" i czy właściwe go użył we wstępie? To gwoli naukowej ścisłości. Serdeczne gratulacje dla inicjatora Piotra Wyrobca i sekretarza redakcji Marcina Witkowskiego. Przy takim składzie Rady Naukowej wydaje się, że można być spokojnym o rzetelność naukową pisma (ewentualnie uwaga na autorów "dwojga nazwisk"). Jeszcze raz gratulacje!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 12 - 2013
... znafca_BMW_fan komentuje +2
chciałbym to pismo przeczytać.
gdzie można je kupić?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 12 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był