9ef8685c84a5129da0d76cbfc785b763.html Tak promują wspomnienia wojenne

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Tak promują wspomnienia wojenne

Email Drukuj
Wspomnienia gimnazjalistów z Wadowic z września 1939 roku przyczyniły się już do powstania wystawy, gry, serwisu internetowego, książki, a teraz jeszcze były tematem konkursu plastycznego.Highslide JS Z dużym rozmachem Wadowickie Centrum Kultury przeprowadza promocję książki „ Wrzesień 1939. Wspomnienia uczniów wadowickiego gimnazjum i liceum”. Unikatowa publikacja od kilku dni dostępna jest już w księgarniach na terenie miasta. Można ją też kupić w Muzeum Miejskim lub w WCK.

Książka jest zbiorem 125 wypracowań pisanych przez gimnazjalistów w październiku 1939 roku a relacjonujących wydarzenia, które rozegrały się w pierwszych tygodniach II wojny światowej. Wydawnictwo opatrzone została wstępem dra Teodora Gąsiorowskiego, z krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz przypisami i indeksem nazwisk.

Highslide JS Publikacja jest efektem projektu „Blogi’39. Śladami historii ze szkolnych zeszytów”, realizowanego przy wsparciu finansowym Małopolskiego Instytutu Kultury i Województwa Małopolskiego. Na promocję książki WCK zaprosiło między innymi uczniów ze szkół gimnazjalnych i liceum, ale również autorów wspomnień sprzed 70 lat.

Prawdziwą gratką dla obecnych było wystąpienie pana Tadeusza Mleczko, jednego z autorów wspomnień, który, jako naoczny świadek wydarzeń, opowiedział o swoich przeżyciach z września 1939 roku. Podczas promocji wręczono nagrody w konkursie historyczno – plastycznym „Moje przeżycia wojenne”, w którym wzięły udział dzieci z wadowickich szkół.

Highslide JS "Zadaniem uczestników konkursu było zobrazowanie wybranego wypracowania a głównym wyróżnieniem, obok nagród pieniężnych i książkowych, było zamieszczenie pracy jako ilustracji do publikacji" - informuje Marcin Witkowski, historyk z Muzeum Miejskiego.

Wśród osób wyróżnionych znaleźli się: Daria Gąsiorowska (I miejsce), Justyna Rogóż (II miejsce), Iwona Krzykawska (III miejsce), Remigiusz Grzybowski, Aleksandra Wicher, Kamila Woźniak, Jakub Sumera, Julia Książek, Nikodem Sienkiewicz, Natalia Smolarska i Dominika Wiktor.

(wck)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był