bf8cf234f08af0102ab1256da718cf1a.html Wadowice będą teraz bliżej Słowacji

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadowice będą teraz bliżej Słowacji

Email Drukuj
Informacja Turystyczna w Wadowicach zamierza promować miasto na Słowacji. Pieniądze da Unia Europejska, a my jednocześnie poznamy folklor, zwyczaje i przede wszystkim ludzi z Oravskiej Polhory."Wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Kulturalna wymiana wizytówek” przygotowany przez Informację Turystyczną i złożony przez Wadowickie Centrum Kultury do Stowarzyszenia „Region Beskidy” zyskał uznanie ekspertów oceniających i otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego" - poinformowała Anna Rzemieniec z Informacji Turystycznej w Wadowicach.

Całkowita wartość projektu wynosi 20 tys. euro. Partnerami dla Wadowc po stronie słowackiej są: gmina Oravska Polhora i Orawski Ośrodek Kultury w Dolnym Kubinie. Wśród wspólnych polsko – słowackich działań znajdują się m.in. wydanie mapy turystycznej  Wadowic, rozbudowa strony internetowej IT o wersję w języku słowackim, przygotowanie na piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II wystawy fotograficznej „Szukałem Was i teraz przyszliście do mnie” oraz Dnia Wadowic na Orawie a także zaproszenie Słowaków z ich rodzimą kuchnią na przyszłoroczny Wadowicki Sam Smak.

"Projekt ten jest odpowiedzią na wspólną polsko-słowacką potrzebę szeroko rozumianego wzajemnego poznania się poprzez wartości, które charakteryzują naszą odrębność narodową czyli kulturę, folklor, tradycję, walory turystyczne i przyrodnicze. Pomimo bliskości położenia Wadowic, Dolnego Kubina i Oravskiej Polhory, tak naprawdę ich mieszkańcy nadal mało o sobie wiedzą. Poprzez wspólne działania chcemy się poznać, nawiązać trwałe kontakty transgranicze i stworzyć wspólną ofertę kulturalno – turystyczno – promocyjną" - dodaje Anna Rzemieniec.

Należy wspomnieć, że jest to już drugi projekt realizowany ze Słowakami dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej. W 2006 roku Informacja Turystyczna wydała przewodnik turystyczny „Przyjedź, Poznaj, Pokochaj” w czterech wersjach językowych, zrealizowała koncert słowackich dudziarzy na wadowickim rynku oraz przyjęła wizytę mieszkańców Orawy promując jednocześnie atrakcje Ziemi Wadowickiej.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był