b47108dd12be97fa3ae9f7d771431a1f.html Znamy już cennik biletów do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Znamy już cennik biletów do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II

Email Drukuj
Znany jest już oficjalny cennik biletów do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Aby zobaczyć odnowioną wystawę papieską dorośli zapłacą 18 zł, ulgowe bilety kosztować będą 10 zł. Muzeum zostanie otwarte 9 kwietnia. W tej chwili już zarezerwowano 6 tys. biletów.


Za kilka dni Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach otworzy swoje zbiory dla turystów. Trwają ostatnie prace przed uroczystą premierą wystawy. Otwarcie muzeum zaplanowano na 9 kwietnia. Od tego dnia muzeum ma być już normalnie czynne dla turystów.

Jak się okazuje, na chwilę przed otwarciem wzrasta zainteresowanie placówką. W biurze muzeum w Wadowicach nie milkną telefony z różnych stron świata organizatorów wycieczek, którzy już teraz rezerwują bilety. Zanim placówka została otwarta już zarezerwowano 6 tysięcy wejściówek na nową wystawę.

Władze Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II opublikowały właśnie na swojej witrynie internetowej cennik biletów. Za wejście na wystawę dorośli zapłacą 18 zł, a dzieci i młodzież za bilet ulgowy 10 zł. Turyści zagraniczni z przewodnikiem w języku obcym zapłacą odpowiedni 25 zł za bilet normalny i 17 zł za ulgowy. W przypadku wejść grupowych za cena za bilet normalny wyniesie 15 zł. I 8 zł za ulgowy. Muzeum przygotowało równie ofertę rodzinną (maksymalnie 5 osób), za ten bilet trzeba zapłacić 40 zł.

Wejście do muzeum będzie znajdowało się od strony ryku, a wyjście od strony ulicy Kościelnej. Zwiedzający będą wpuszczani w grupach 25-osobowych co dziesięć minut, a samo zwiedzanie nowej ekspozycji potrwa ok. 80 minut. Dyrekcja placówki szacuje, że rocznie muzeum będzie mogło odwiedzać aż pół miliona osób. 

W środę (9.04) uroczystość otwarcia muzeum poprzedzi msza święta w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a kulminacją będzie koncert na wadowickim rynku oratorium symfoniczne: „Szukam was”. Oratorium „Szukam Was” (muzyka Bartosz Tomaszek do słów Michała Zabłockiego) wykonają czterej soliści z towarzyszeniem zespołu i sześćdziesięcioosobowej orkiestry symfonicznej pod batutą Tomasza Chmiela.

Na całość składa się 11 utworów muzycznych opartych na testamencie Jana Pawła II, pomiędzy którymi aktor odczytuje jego fragmenty. Tego dnia zaproszeni goście będą mogli do północy zwiedzać nową wystawę. Ostatnie wejście o 23.00.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach w nowej formule zostało założone w 2010 r. przez cztery podmioty Archidiecezję Krakowską, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządy Województwa Małopolskiego i Gminy Wadowice.

Muzeum jako nowa instytucja kultury kontynuuje działalność muzeum założonego w 1984 r. przez Archidiecezję Krakowską. Nowe warunki działalności powstały dzięki przekazaniu przez Archidiecezję Krakowską budynku, w którym Karol Wojtyła mieszkał z rodziną przez pierwsze 18 lat swego życia, a także wszystkich zgromadzonych przez te lata pamiątek po Janie Pawle II.

Budynek został wcześniej pozyskanym przez Fundację Ryszarda Krauzego i przekazany Archidiecezji w celu zorganizowania tu nowego muzeum. Dzięki środkom unijnym, a także współzałożycieli muzeum w latach 2010 – 2013 budynek został dostosowany do projektu prezentacji nowej wystawy.

Obecnie cała przestrzeń – cztery kondygnacje wraz z niewielkim podwórzem - przeznaczone są na multimedialną wystawę narracyjną, autorstwa Barbary i Jarosława Kłaputów, poświęconą osobie Karola Wojtyły i Jana Pawła II – jego życiu i działalności.

}} Cennik biletów:

Bilet normalny – 18,00 zł;
Bilet normalny* – 25,00 zł;
Bilet ulgowy – 10,00 zł;
Bilet ulgowy* – 17,00 zł;
Bilet rodzinny – 40,00 zł (maksymalnie pięć osób – 2 rodziców + 3 dzieci do 16 roku życia lub 1 rodzic + 4 dzieci do 16 roku życia);
Bilet rodzinny* – 50,00 zł (maksymalnie pięć osób – 2 rodziców + 3 dzieci do 16 roku życia lub 1 rodzic + 4 dzieci do 16 roku życia);
Bilet grupowy normalny – 15,00 zł od osoby (od 10 osób);
Bilet grupowy normalny* – 20,00 zł od osoby (od 10 osób);
Bilet grupowy ulgowy – 8,00 zł od osoby (od 10 osób);
Bilet grupowy ulgowy* – 13,00 zł od osoby (od 10 osób).

* - z przewodnikiem w języku obcym

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (24)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... zdziwiony komentuje +1
Ba stronie tzw. muzeum papieża w zakładce GALERIA widnieją zdjęcia z czegoś takiego:

"IV wizyta Jana Pawła II w Wadowicach, 19.08.2002 r.
Wizyta lotnicza"

A od kiedy to przelot nad jakimś miejscem w Polsce traktowane jest jako wizyty !?!?!?
Jeśli tak to papież zapewne był w ciągu swojej posługi także w Kleczy, Mucharzu, Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim, Zembrzycach a pewno i w Gorlicach, Kozienicach, Chorzowie, Piasecznie, Wołominie, Stargardzie Szczecińskim i w wielu innych miejscach!
Kolejny to absurd tego tworu zwanego "Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II"!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 04 - 2014
... jam komentuje +4
niewygodne komentarze znów usuwane czyli ludzie wszystko jasne
kasa z biletów zgadnijcie do kogo idzie podpowiem Pani B

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... Krys komentuje +3
Muzeum przerobione za pieniądze podatnika , czyli nas wszystkich.
To skąd te astronomiczne ceny i kto będzie inkasował forsę.
Osobiście nie pójdę, nie interesuje mnie , moich znajomych też.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... wadowiczaninI komentuje +11
Czy Wam coś cokolwiek pasuje i pasowało? Zrobili by za darmo, to narzekalibyście, że tyle pieniędzy wydali i nie będą nic ściągać z turystów, którzy mają kasę. Zrobili wstęp płatny, to źle, bo trzeba zapłacić. Naród POLSKI jest jednak.........(dokończcie sami)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... kaloryfer komentuje +2
@Elemele

Poczytaj sobie co to jest bilet ulgowy i komu przysługuje...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +10
Ja nic nie zapłacę bo i po prostu nie pójdę. Nie byłem i się nie wybieram. Nawet gdybym był zaproszony to i tak bym nie poszedł. Chodzę do wielu muzeów ale tu mi się nie chce iść. Może tak za jakieś 50 - 100 lat . Wtedy ? - wtedy to już co innego. Wtedy będzie można poczuć historię. Teraz ? - teraz nie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Elemele komentuje +8
Popatrzcie tylko,jak "pazerni chciwce " posegregowali ceny,aby "im" nikt nie umknął gdzieś na lewo !!!
A "liczą" już jak Jacek Rostowski (były min.finans.) na biciu kasy na "fotoradarach"

Tu liczą że:pół mln zwiedzających (rocznie) da im ogromną kasę,oby tylko się nie przeliczyli i nie werbowali szkół tak,jak na filmy o JP II !!!
Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Franz Kafka komentuje +3
Ależ jesteście naiwni.
Jaśnie pan redaktor robi sobie z was jaja bo jest 1 kwietnia a jutro wszystko odwoła!
Zakład?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Timi komentuje +7
Dlatego zagłosuje na Ruch Palikota.Może zrobią w końcu porządek z tymi pazernymi darmozjadami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... raf1511 komentuje +15
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale na początku muzeum miało być otwarte tylko dla wadowiczan. Jeśli chodzi o ceny to drogie bilety powinno być jak dawniej siostry zbierały ofiarę za zwiedzanie kolejny dobry biznes na bł. Janie Pawle II.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Mieszkaniec gminy komentuje +12
My mieszkańcy gminy Wadowice jesteśmy tylko od płacenia ! od zarabiania kasy jest ,,władza" , my będziemy potrzebni dopiero jak trzeba będzie znowu remontować(bo kasa z biletów się jak zwykle rozpłynie) i tak się cieszmy ze do kościoła nas wpuszczają a nie tylko turystów!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... @ wszystkich malkontentów komentuje +9
a czego wy chcecie? Darmowych biletów? Chyba wam się w głowach powywracało. Przecież w tym muzeum "dwóch izb" jest przywiezionych na taczkach trzech wybitnych dyrektorów, których wadowiczanie za sam ich pobyt w tym plugawym mieście winni ozłocić

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Banialuka komentuje +11
PAZERNOŚĆ ,TO ZA DELIKATNIE NAPISANE !!!

PRZECIEŻ "BRZUCHACZE " W SUKMANACH MUSZĄ DOBRZE POŻREĆ I MIEĆ JESZCZE NA ROZRYWKI !!!

JA NA PEWNO NIE PÓJDĘ (chociaż mnie stać) I NIE DAM IM ZAROBIĆ ,O NIE !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... pazerność komentuje +8
Wybudować muzeum za pieniądze podatnika i żądać pieniędzy za wstęp... Takie draństwo to tylko w Polsce jest możliwe, doją nas wszyscy jak chcą nie wyłączając kleru.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... kibic komentuje +10
Przez pierwszy miesiąc lub dwa mieszkancy gminy wadowice powinny mieć darmowe wstępy :) a oni beda kase trzepać :) na wlasnych mieszkancach :) pozdro dla tego kto to wymyslił:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... barak komentuje +2
Muzeum Powstania Warszawskiego Kłaputom się udało,ale z tego co pamietam to ceny za wstęp były znacznie niższe poza tym do większości muzeów w jakiś dzien wstęp jest gratis.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
co to ma znaczyć , co to za ceny ,


PROPONUJE BOJKOT , NIE IDZIEMY DO ZADNEGO MUZEUM ,,,

KTO BEDZIE OTRZYMYWAŁ KASE


TO JEST KPINA , STRAZNIKOWI DAJA 6 zł ZA GODZINE A SAMI BIORA DOTACJE I KASE ZA BILETYCO TO ZA PAZERNOSĆ
TO TERAZ MACIE OBRAZ JASNY I PRZEJRZYSTY , JAK KLER WYKORZYSTAŁ TĄ SYTUACJESKANDAL I KPINA ZE SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... nieznajomy komentuje +13
Turyści, jeśli już przyjadą do Wadowic, to zapłacą i pójdą do muzeum, bo co tutaj innego można robić, będąc przejazdem z Krakowa do Inwałdu?
Ja musiałbym zdurnieć, żeby wywalić taką kasę na oglądanie czegoś, co z muzeum ma niewiele wspólnego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... mik mik mak komentuje +8
bardzo drogo jak na muzeum gdzie nie będzie połowy eksponatów z Domu Papieża z przed remontu , ceny biletów zachodnie a zarobki Polaków sa przykro stwierdzić wschodnie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Timi komentuje +6
Ja mogę ofiarować swój obrazek z pierwszej komunii.Ciekawe czy dla kleru jest to cenna rzecz?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... buhaha komentuje +2
1 kwietnia ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Bajdała komentuje +6
Porównuję, bo wszystkie ceny w Polsce są zachodnie. A że zarobki wschodnie to inna bajka. Nie wyobrażam sobie, aby wstęp do takiego muzeum był za przysłowiowe "Bóg zapłać". Z czego by się ono utrzymywało ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Elemele komentuje +11
@Bajdała.

Co porównujesz ceny do "zachodu" !!!
Porównaj wypłaty "zachodnie" do naszych,a póżnej pisz !!!

A czemu nie mają zniżek emeryci ,renciści,jak po innych muzeach ???

Już wiem,.....bo jest i będzie ich najwięcej jako zwiedzających i straciliby dużo kasy,a tu muszą "zerżnąć" ile się da !!!!!!!!!!!!


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Bajdała komentuje +4
Wg mnie ceny przystępne. Na Zachodzie wstęp do pierwszego z brzegu lokalnego muzeum to wydatek co najmniej 10 euro od dorosłego. Mam tylko pytanie : czy będą audioguide'y ? To bardzo przydatne urządzonka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był