aee7556f0d2b94a47cd23a832cd47f4f.html Wadowicka wystawa w Paryżu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadowicka wystawa w Paryżu

Email Drukuj
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach pokaże wystawę czasową p.t. Jan Paweł II: człowiek i kultura w siedzibie UNESCO w Paryżu. Będzie to bardzo dobra promocja zarówno powstającego w Wadowicach muzeum, jak i naszego miasta.Wadowickie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II pokaże w Paryżu swoją wystawę. Inauguracja ekspozycji odbędzie się w siedzibie UNESCO.  Ekspozycja ma charakter czasowy. Wystawa p.t. „Jan Paweł II: Człowiek i kultura”, odzwierciedla różne aspekty życia Papieża Polaka i jego zaangażowania na rzecz kultury i edukacji.

Przytaczając słowa Jana Pawła II, wypowiedziane w 1980 roku w przemówieniu do ponad stu ambasadorów państw zrzeszonych w siedzibie UNESCO - wystawa poruszy najistotniejsze kwestie kultury w życiu narodów.
Siłą tamtego przemówienia było to, że nie było ono teorią kultury, ale świadectwem o kulturze. Zwyczajnym świadectwem człowieka, który na podstawie własnego doświadczenia dawał wyraz temu, czym była kultura w dziejach jego narodu i czym ta kultura jest w dziejach wszystkich narodów(cyt. Jan Paweł II).
Ekspozycja zilustrowana jest fotografiami pochodzącymi z archiwum Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, jak i z Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
Można obejrzeć etiudę filmową, której narracją będzie refleksja  Papieża Jana Pawła II z cyklu ,,rozmów na przełomie tysiącleci”. Refleksji, w których Papież Jan Paweł II usiłował odnaleźć korzenie tego, co teraz dokonuje się w  świecie, aby dać współczesnym, poszczególnym osobom i całym narodom, możliwość obudzenia w sobie, poprzez uważny powrót do „pamięci”, żywego poczucia własnej tożsamości >- informuje portal Wadowice24.pl Maria Budzińska z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.
Zorganizowanie wystawy możliwe było dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej, Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej we Francji oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury.

Inauguracja wystawy odbędzie się 16 grudnia 2013 r. o godz. 18.00. Wystawę można zwiedzać od 17 do 20 grudnia od 9 rano do 17.30 w Sali des pas perdus, pod adresem 7, place de Fontenoy w Paryżu. Wejście do budynku UNESCO – za zaproszeniem na otwarcie oraz dowodem osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem. Wstęp jest Wolny.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... znafca_BMW_fan komentuje +33
Uważam, że Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II został zniszczony.
Nowoczesne muzeum mogło powstać gdzie indziej, a oryginalny budynek należało jedynie odnowić, pozostawiając możliwie najwięcej elementów historycznych!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 12 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był