0b4479fb98b1ebb353b8474906ee41d9.html Niezwykła wystawa w bibliotece

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Niezwykła wystawa w bibliotece

Email Drukuj
Pensjonariusze dziewięciu domów pomocy społecznej w powiecie prezentują w Wadowickiej Bibliotece Publicznej wystawę swoich prac. To efekt wielomiesięcznych poszukiwań artystów amatorów. Ekspozycja bogata jest w niekonwencjonalne pomysły. Warto obejrzeć.Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Kilkuletnią już tradycją w Wadowickiej Bibliotece Publicznej jest listopadowa wystawa będąca przeglądem bogatej i różnorodnej twórczości plastycznej pensjonariuszy domów pomocy społecznej.

Na oficjalne otwarcie we wtorek (12.11) przybyło blisko 60 osób, w tym przedstawiciele władz powiatowych, dyrektorzy DPS-ów, opiekunowie, a także sami artyści. Wernisaż urozmaicił mini-koncert uczniów wadowickiej szkoły muzycznej.

Podobnie jak rok temu głównym organizatorem ekspozycji są Domy Pomocy Społecznej im. św. o. R. Kalinowskiego i DPS-u z ul. Parkowej w Wadowicach, a autorami prac pensjonariusze wszystkich dziewięciu DPS-ów z terenu powiatu wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego.

Ludzie starsi i niepełnosprawni zapraszają do świata swej artystycznej wyobraźni i udowadniają, że nie jest w nim nudno, a choroba i wiek nie stanowią żadnej przeszkody w tworzeniu pięknych i oryginalnych dzieł.

Jesień życia nie musi być smutna, szara i nieciekawa. Przeciwnie - może być kolorowa, pełna życiowych pasji i spełnienia zamierzeń, na których realizację zabrakło czasu w przeszłości. Pod fachową i życzliwą opieką terapeutów, poprzez swobodną ekspresję pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej mogą wyrazić siebie, swoje uczucia i przeżycia.

Efektem tych działań często są prace poruszające widza jeśli nie pięknem, to z całą pewnością zaangażowaniem i sercem wkładanym przez twórcę. Tegoroczna ekspozycja, różnorodna w formie i technikach artystycznego wyrazu, obfituje w barwne kwiaty, haftowane obrazy, witrażowe anioły i różnotematyczne rysunki.

Wystawę, która jest doskonałą okazją do integracji środowiska ludzi zdrowych z osobami niepełnosprawnymi, można obejrzeć codziennie w godzinach pracy Wadowickiej Biblioteki Publicznej do końca listopada 2013 roku.

Małgorzata Stochel
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Krys komentuje +3
Świetny pomysł. Gratuluję. Wybiorę się na wystawę .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 11 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był