1666f40e03e235ea9b10bc346c9a8840.html Kino cyfrowe? Tak, ale kiedyś...

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kino cyfrowe? Tak, ale kiedyś...

Email Drukuj
Na razie nici z kina cyfrowego w Wadowicach i w całej Małopolsce. Fundacja Rozwoju Kina z Krakowa poślizgnęła się na przetargu. Wadowice będą musiały jeszcze cierpliwie poczekać. Jak długo?Miało być jesienią tego roku, a może będzie wiosną przyszłego roku, a może nigdy. Instalacja technologii cyfrowej w kinie Centrum opóźni się. "My jesteśmy przygotowani do remontu nawet od jutra, ale niestety nie z naszej winy procedura przetargowa na instalacje nowych urządzeń opóźnia się" - mówi Piotr Wyrobiec, dyrektor Wadowickiego Centrum Kultury.

Przypomnjmy, że Zarząd Województwa Małopolskiego popisał umowę z Fundacją Rozwoju Kina w Krakowie, dzięki której na stworzenie sieci przeznaczono ponad 3,8 mln zł z unijnych funduszy. W sieci dziesięciu małych kin znalazło się wadowickie "Centrum". To właśnie Fundacja Rozwoju Kina ma przeprowadzić cyfryzację małopolskich placówek.

Ale niestety ogłoszony przez Fundację przetarg na montaż urządzeń cyfrowych został unieważniony, ponieważ jedna z firm złożyła swój protest wytykając zamawiającemu istotne błędy w specyfikacji. W efekcie cała procedura się wydłuży. Trzeba będzie ogłosić też drugi przetarg, a i w tym przypadku nie wiadomo, czy dojdzie do szybkiego rozstrzygnięcia, bo firmy ostro walczą na rynku o kontrakt na cyfryzację.

Jak poinformowała Fundacja Rozwoju Kina w Krakowie, nowy przetarg ma być ogłoszony w przyszłym tygodniu. Pieniądze unijne miały pozwolić na wyposażenie placówek w Małopolsce w nowoczesne systemy kina cyfrowego oraz stworzeniu wspólnej platformy internetowej, co da możliwość wyświetlania filmów trójwymiarowych oraz bezpośredniego przekazu satelitarnego ważnych wydarzeń kulturalnych.

Dzięki powstaniu małopolskiej sieci, w mniejszych ośrodkach będzie można również oglądać filmy w cyfrowej jakości, z doskonałym dźwiękiem, a ponadto pokazywać produkcje trójwymiarowe. Filmy są wyświetlane z serwera kinowego, a nie z tradycyjnej taśmy. System kina cyfrowego umożliwia również prezentowanie materiałów z innych źródeł, w tym z komputera i DVD.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był