d49f584d5af5071a39505c137a35b21f.html Premiera trójwymiaru w marcu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Premiera trójwymiaru w marcu

Email Drukuj
To już pewne. Kino cyfrowe zagości na stałe w Wadowicach w marcu. Pierwszym filmem, który zobaczą wadowiczanie w technologii 3D będzie prawdopodobnie Avatar w reżyserii Jamesa Camerona.Wadowickie Centrum Kultury otrzymało w środę (6.01) potwierdzenie informacji od Fundacji Rozwoju Kina w Krakowie o podpisaniu umowy na montaż urządzeń do technologii cyfrowej w małopolskiej sieci kin. Prace montażowe w kinie Centrum w Wadowicach rozpoczną się 28 stycznia.

Kino zostanie wówczas zamknięte na pięć dni, a firma, która wygrała przetarg, przystąpi do instalacji projektorów cyfrowych w Wadowickim Centrum Kultury. “Premiera pierwszego filmu w technologii cyfrowej nastąpi na początku marca. W Centrum wyświetlane będą filmy w trzech formatach. Tradycyjnym analogowym z taśmy filmowej, cyfrowym z serwerów oraz filmy w technologii trójwymiarowej również puszczane z nośników cyfrowych” - informuje Piotr Wyrobiec, dyrektor Wadowickiego Centrum Kultury.

Jak się dowiadujemy, prawdopodobnie pierwszym filmem 3D, który obejrzą u siebie wadowiczanie, będzie Avatar, czyli hit ostatnich tygodni w reżyserii Jamesa Camerona, określany jako jeden z najdroższych filmów w dziejach kina.

“Oczywiście nie jest to jeszcze pewne. To jakie filmy będą wyświetlane u nas i czy będą to produkcje premierowe, zależy głownie od dystrybutorów. Nie oszukujmy się, że dystrybutorzy wolą najpierw przekazywać kopie do dużych sieci kin i multipleksów niż do mniejszych placówek” - mówi Piotr Wyrobiec.

Highslide JS W kinie Centrum oprócz montażu nowego projektora cyfrowego i serwerowni, na której znajda się kopie filmów, zmieni się również ekran. Nowy będzie większy i o lepszych parametrach jasności. “Po uruchomieniu nowych urządzeń jakość wyświetlanych u nas filmów, czyli dźwięk i obraz, będzie
w technologii cyfrowej porównywalna z tymi oglądanymi w multipleksach” - dodaje Piotr Wyrobiec.

Kino Centrum otrzyma również 200 par okularów 3D. Nie są to jednak powszechnie znane okulary papierowe, ale sterowane na podczerwień gogle z wbudowaną baterią tak by, jakość obrazu trójwymiarowego była jak najlepsza. Kino musi zapewnić jednak pomieszczenie sanitarne do wyparzania okularów 3D, by utrzymać ich czystość.

Koszt montażu urządzeń cyfrowych w kinie w Wadowicach to pół miliona złotych, z czego 75 procent pochodzi z unijnej dotacji. Placówka nie ukrywa, że bilety na filmy w technologii cyfrowej i 3D będą nieco droższe, ale ich cena nie powinna być wyższa na poczatku niż 20 zł, czyli i tak taniej niż w multipleksach.

Przypomnijmy, że zarząd województwa małopolskiego popisał w zeszłym roku umowę z Fundacją Rozwoju Kina w Krakowie, dzięki której na stworzenie sieci przeznaczono ponad 3,8 mln zł z unijnych funduszy. W sieci dziesięciu małych kin znalazło się wadowickie "Centrum". To właśnie Fundacja Rozwoju Kina ma przeprowadzić cyfryzację małopolskich placówek.

Pieniądze unijne pozwolą na wyposażenie placówek w Małopolsce w nowoczesne systemy kina cyfrowego oraz stworzeniu wspólnej platformy internetowej, co da możliwość wyświetlania filmów trójwymiarowych oraz bezpośredniego przekazu satelitarnego ważnych wydarzeń kulturalnych.

Dzięki powstaniu małopolskiej sieci, w mniejszych ośrodkach będzie można również oglądać filmy w cyfrowej jakości, z doskonałym dźwiękiem, a ponadto pokazywać produkcje trójwymiarowe. Filmy są wyświetlane z serwera kinowego, a nie z tradycyjnej taśmy. System kina cyfrowego umożliwia również prezentowanie materiałów z innych źródeł, w tym z komputera i DVD.

Marcin Płaszczyca
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był