64053dd739467b764888dd28409fb212.html Próg Junior wraca z festiwaliu z nagrodą

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Próg Junior wraca z festiwaliu z nagrodą

Email Drukuj
Aż cztery równorzędne nagrody konkursu teatralnego "Kocioł" wręczyło jury w Andrychowie. Festiwal Wiosna w teatrze dobiegł końca, a miłym akcentem jest nagroda dla wadowickiego teatru Próg Junior, za spektakl pt. Jak rozpętałem bigos.


Festiwal "Wiosna w teatrze" dobiegł końca. Ostatnim z z konkursów teatralnych był Kocioł, w którym zaprezentowały się młode teatry z całej Polski. Wśród nich także dwa wadowickie, a Teatr Próg Junior przywiózł z Andrychowa nagrodę.

Jury w składzie Adam Walny, Piotr Bussold i Dariusz Skibiński po obejrzeniu wszystkich spektakli konkursowych postanowiło przyznać równorzędnie główną nagrodę także Grupie Teatralnej Zawias z Oświęcimia za spektakl „Fioletowa krowa”, Grupie Zatrzymać Obrotówkę z Krakowa za spektakl „Dotąd – odtąd” oraz teatrowi Wyjątek z Krakowa za spektakl „Pofrunąć”.

Dodatkowo wyróżnienia dostały także Teatr Manufaktura z Bielska-Białej za spektakl „Czekając”, Teatr Puk Puk ze Świdnika za spektakl „Mąka”, Teatr „i” z Krakowa za spektakl „nataliad.com” oraz Koło Teatralne z Bystrej za spektakl „Damy i huzary”.

Wadowicki Próg Junior zaprezentował swój najnowszy spektakl pt. Jak rozpętałem bigos, który pokazuje , że Wadowice to nie tylko kremówki. Przedstawienie to prawdziwa magia teatru, zabawa od początku do końca, proste środki wyrazu, a jakże wieloznaczne. Bo czyż pudła nie towarzyszą nam przez całe życie : przeprowadzki, urządzanie mieszkań, bałagan w pokoju, itd? -  Pytają retorycznie recenzenci.

Nagrodą dla laureatów będzie dzień spędzony w Szkole Filmowej w Łodzi, cieszącej się niezmiennie od 65 lat marką jednej z najlepszych szkół filmowych świata. Młodzi aktorzy zwiedzą słynną Szkołę przy ulicy Targowej, będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez pedagoga Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej, zobaczą studentów ostatniego roku aktorstwa w spektaklu dyplomowym na scenie Teatru Studyjnego w Łodzi.(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był