cc43ff1377d6ad0ef5b734379ba44c4e.html Dwa teatry z Wadowic wystąpią na ogólnopolskim festiwalu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dwa teatry z Wadowic wystąpią na ogólnopolskim festiwalu

Email Drukuj
Teatr Próg Junior i Teatr Sokół z Wadowic zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Festiwalu teatralnego Dzieci i Młodzieży pod nazwą Kocioł Teatralny. Ich prezentacje będzie można już niebawem zobaczyć w takcie jednego z największych festiwali kulturalnych regionu w Andrychowie.


Wiosna w Teatrze - Ogólnopolskie Otwarte Spotkania Teatralne pod takim tytułem na przełomie marca i kwietnia w Andrychowie odbędzie się festiwal kulturalny. Od 27 marca do 2 kwietnia na trzech scenach wystąpi ponad czterystu wykonawców z całej Polski.

Miłym wadowickim akcentem w trakcie festiwalu będzie udział Teatru PRÓG Junior z prezentacją "Jak rozpętałem Bigos" i teatru SOKÓŁ z prezentacją "Stopklatka". Oba teatry zakwalifikowały się bowiem do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Dzieci i Młodzieży Kocioł Teatralny.

Warto tutaj przypomnieć, że w 2012 roku Teatr Próg Junior przywiózł z Andrychowa nagrodę główną za swój autorski spektakl p.t. "KrasneLudki". Ich najnowszy spektakl pt. „Jak rozpętałem Bigos”, to zupełnie nowa odsłona pracy tego teatru – to opowieść pełna absurdu i humoru, mówiąca o potędze wyobraźni i wierze w siebie. Spektakl jest teatralną komedią przygodową osadzoną w fantasmagorycznym świecie Szymona Gaduły. Główny bohater ucieka na strych podczas przeprowadzki i zaczyna czytać książkę.

Na tak duże przedsięwzięcie składają się trzy mniejsze a w nich Festiwal ODEON (XXI Edycja w Andrychowie), Festiwal Kocioł (IV Edycja w Andrychowie) i CHCECIE BAJKI OTO BAJKA (II Edycja w Andrychowie).

Imprezy te od wielu lat znajdują się wśród wydarzeń szczególnie promowanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Również w tym roku CKiW rozpoczęło procedurę umożliwiającą uzyskanie patronatów honorowych z ramienia Burmistrza Andrychowa, Tomasza Żaka; Starosty Powiatu Wadowickiego Jacka Jończyka; Marszałka Województwa Małopolskiego, Marka Sowy oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podczas dotychczasowych edycji wspomnianych imprez gościnnie wystąpili na naszej scenie m.in. Maria Seweryn, Janusz Łapiński, Olga Bończyk, Dariusz Kordek, Rafał Mohr, Marta Bizoń, Lech Walicki, Jerzy Federowicz, Edyta Jungowska oraz wielu innych. Sztuki wystawiali tacy twórcy jak: Edward Wojtaszek reżyser współpracujący z Teatrem im. S.I. Witkiewicza w Zakopanem, scenograf i reżyser Leszek Mądzik związany z Teatrem Telewizji i Teatrem Studio w Warszawie, czy nagrodzony „Paszportem Polityki” reżyser Przemysław Wojcieszek.

W tym roku jako goście specjalni Festiwalu wystąpią:Kielecki Teatr Tańca w sztuce "Metamorfozy" w reż. algierskiej choreografki i tancerki Iry Nadi Kodiche; Teatr BRAMA w spektaklu "Fale" w reż. Daniela Jacewicza Dyrektora i twórcy Teatru Brama; Walny-Teatr w spektaklu "O jednym takim co nie lubił siebie" na motywach baśni japońskiej; Lalki realizacja Adam Walny, Śpiew Katarzyna Bytowska oraz w sztuce retrospektywnej "Dziadek" reż. i scen. Adam Walny, Gitara Jacek Zięba.

W trakcie festiwalu, oprócz występów teatralnych , odbędą się także warsztaty, panele dyskusyjne a także korowód wszystkich uczestników ulicami Andrychowa, plenerowa prezentacja spektakli oraz warsztaty dla uczestników i instruktorów.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Justyna Rylik komentuje +0
Piękne głosy mają. Będę śpiewała.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był