21ce37e569263bfbdc25452c1f377ad4.html W Kinie Centrum... balet Śpiąca Królewna

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

W Kinie Centrum... balet Śpiąca Królewna

Email Drukuj
W niedzielę 22 grudnia, Kino Centrum w Wadowicach zaprasza na wyjątkowy seans; o godz. 17 rozpocznie się retransmisja w jakości HD baletu - Śpiąca królewna - do muzyki Piotra Czajkowskiego z Teatru Bolshoi w Moskwie.Śpiąca królewna była pierwszym baletem, jaki powstał w ścisłej współpracy Piotra Czajkowskiego z choreografem baletu petersburskiego Mariusem Petipą. Dyrektor Iwan Wsiewołożski wraz z choreografem wybrał na temat motyw z francuskiej baśni o królewnie uśpionej na sto lat, którą zbudzić może tylko pocałunek zakochanego księcia.

Autorzy libretta założyli, że balet będzie pretekstem do pokazania pięknych obrazów tanecznych. Akcję zawężono do pierwszej części baśni Perraulta, w której księżniczka przychodzi na świat, wskutek złego czaru zasypia na sto lat wraz z całym dworem, a później zostaje obudzona przez pocałunek księcia, który pojmuje ją za żonę.

Czerpiąc z innych baśni francuskiego pisarza, dodano postać dobrej Wróżki Bzu, która jest duchem opiekuńczym królewny od narodzin do ślubu z księciem. Balet ten wymaga ogromnego nakładu środków i wielkiego zespołu wykonawców, a od samych tancerzy - doskonałego opanowania sztuki tańca klasycznego.

Aby dobrze obsadzić wszystkie role kobiece, potrzeba kilkunastu solistek. Szczególne trudności twórca postawił przed odtwórczynią roli królewny Aurory - powszechnie ta partia jest uważana za bardzo trudną technicznie i kondycyjnie.

Nie mniej popisowe są role męskie - księcia i Błękitnego Ptaka, ten ostatni tańczy wprawdzie tylko pas de deux w trzecim akcie, ale jest ono wyjątkowo trudne.
Warto przpomnieć, że po niewielkiej przerwie, już w drugi dzień Świąt Kino Centrum zaprasza na premierowy pokaz filmu „Hobbit: Pustkowie Smauga”.

}} Balet - retransmisja HD z Bolshoi Theatre w Moskwie
ŚPIĄCA KRÓLEWNA

22 grudnia, godz. 17:00
Libretto: Iwan Wsiewołożski i Mariusa Petipa Muzyka: Piotr Czajkowski Choreografia: Marius Petipa Czas trwania: 2h35min Balet w 2 aktach.
bilety: 40 zł.

(wck)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... oki komentuje +0
opere czy tez kabaret darmowy jest co dziennie w wiadomościach , czy tez obradach sejmu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 12 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +0
To będzie balet i tak to mam rozumieć. Ale ja nazwę to po swojemu i powiem, że to jest powiedzmy opera. Taka opera - balet powinna być udostępniona uboższym obywatelom za symboliczne 3 grosze. Czyż nie byłoby pięknie tak powiedzieć ? - samorząd Wadowic ufundował obywatelom Wadowic na gwiazdkę " Operę za 3 grosze ". Tyleż ponoć rzekomo samorząd pomaga biednym rodzinom a tu każą płacić za balet 40 złotych. Dajcież to ludziom na gwiazdkę za te symboliczne 3 grosze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 12 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był