3d05442138906938ae1ffe746ae2cb56.html Dużo było Talentów na festiwalu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dużo było Talentów na festiwalu

Email Drukuj
Aż 25 statuetek głównych nagród przyznali w tym roku jurorzy festiwalu artystycznego Talenty, który zakończył się właśnie w Wadowickim Centrum Kultury. Było się czym zachwycać na tym konkursie.Od ośmiu lat Wadowickie Centrum Kultury organizuje festiwal artystyczny "Talenty". "Chcemy wyłonić uzdolnioną młodzież w powiecie wadowickim i w miarę możliwości pozwolić tym osobom nadal się rozwijać w wybranych kierunkach " - wyjaśnia Piotr Wyrobiec, dyrektor Centrum. Wadowicki festiwal to projekt autorski tutejszej placówki. Powstał zanim jeszcze w Polsce rozpoczęła się moda na różnego typu konkursy w stylu "Idol", czy "Mam talent".

Co roku konkurs organizowany jest we współpracy z miejscowymi ośrodkami kultury w poszczególnych miejscowościach, które przygotowują eliminacje do festiwalu głównego. W efekcie do Wadowic na finał trafia najbardziej uzdolniona młodzież w ośmiu kategoriach artystycznych. W tym roku jurorzy musieli zapoznać się z pracą i talentami 229 młodych ludzi z powiatu wadowickiego. W niedzielę (23.11) podczas gali finałowej w domu kultury ogłoszono wyniki konkursu.

Galę poprowadziła znana krakowska aktorka, pochodząca z Wadowic - Marta Bizoń. Na scenie, jak to Marta Bizoń, czuła się jak ryba w wodzie. Nie brakowało też wadowickich wspomnień. Aktorka przypominała swoje związki z Wadowicami wielokrotnie.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS
W tym roku na festiwalu wyłoniono 25 laureatów w ośmiu kategoriach artystycznych. Nagrodzeni oprócz ceramicznej, unikatowej statuetki "Talent 2008", otrzymali dyplomy i 60 złotych w postaci bonu książkowego do jednej z wadowickich ksiegarni. Niektórzy, szczególnie ci, którzy otrzymali nagrody w kategoriach muzyka, taniec i wokal mogli zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Na galę przyszło około trzystu osób, w tym sami zainteresowani, ich przyjaciele i rodziny.

Talenty 2008
Wokal: Natalia Maczta (Brody), Anna Koczur (Stanisław Górny), Angelika Kot (Wadowice), Irmina Chrapla (Wadowice), Barbara Dębska (Wadowice)

Plastyka
: Ana Zając (Inwałd), Damian Leja (Wadowice), Katarzyna Górlaczyk (Chocznia)

Taniec: Joanna Rusin (Sułkowice-Łęg), Wojciech Stach (Andrychów), Małgorzata Brózda (Kalwaria),

Fotografia: Olga Galasa (Witanowice), Karina Polak (Chocznia), Jakub Babrzymąka (Wysoka)

Muzyka: Sebastian Udziela (Wieprz), Mateusz Żmija (Stanisław G.), Magdalena Kojder (Andrychów),

Literatura: Justyna Błasiuk (Andrychów), Bartosz Hankus (Andrychów), Katarzyna Garus (Wadowice)

Teatr: Kinga Gołba (Gierałtowice), Marta Wider (Chocznia), Klaudia Kuwik (Wadowice), Aleksandra Oczkowska (Wadowice)

Film: Kamil Starowicz (Wadowice)


(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był