d365f0b48cd9af3bc402b7c692925c2f.html Wadowiczanie zachorowali na bluesa

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadowiczanie zachorowali na bluesa

Email Drukuj
Aż 150 osób skorzystało z zaproszenia na koncert zaduszkowy w Wadowickim Centrum Kultury. Przed widzami wystąpił Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Blusa. Było ekscytująco, jak to w Zaduszki.


Highslide JS Najpopularniejszy wykonawca bluesa w Polsce, czyli Sławek Wierzcholski oraz jego grupa Nocna Zmiana Bluesa byli gośćmi piątkowego (30.10) wieczoru w Wadowickim Centrum Kultury. Na koncert przyszło sporo ludzi, aż 150. To znak, że rytm bluesa w Wadowicach wciąż ma swoich sympatyków.

Organizatorzy koncertu, czyli WCK, postarali się, by atmosfera sali kameralnej przypominała poniekąd bluesowy klub. Były stoliki, napoje, wino, piwo itd. Było też dużo dobrej muzyki, o co zadbali już koncertujący w WCK goście.

Wirtuoz harmonijki ustnej, czyli Sławek Wierzcholski niejednokrotnie wprawiał publiczność w zadziwienie swoimi umiejętnościami. Grupa była wielokrotnie nagradzana brawami. Dialog Wierzcholskiego z publicznością też mógł się podobać.

Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa złożyły się się najbardziej znane utwory z czternastu płyt wydanych przez tę formację. Grupa chętnie też wykonywała utwory na życzenie sali.

Przy "Chory na bluesa", utworze wykonanym w finale koncertu, śpiewali już niemal wszyscy zgromadzeni w WCK. W ten sposób dwie godziny koncertu zleciały niczym z bicza strzelił.

Zaraz potem długa kolejka ustawiła się do muzyków po płyty i z prośbami o autografy.

Od kilkunastu lat, Nocna Zmiana Bluesa gra blisko sto koncertów rocznie. Koncertują oni głównie w kraju lecz są też częstymi gośćmi w Niemczech, Grecji, Szwecji, Holandii... Dotychczas wystąpili w 14 krajach. W Wadowicach grali po raz pierwszy.

Jak mówi dyrektor WCK Piotr Wyrobiec, jego placówka chce kontynuować piątkowe spotkania. "Dzisiejszy wieczór pokazał, ze jest takie zapotrzebowanie. Spróbujemy organizować takie spotkania regularnie" -  zapowiada Piotr Wyrobiec.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był