99551423e8f2b67ff3a4a514e5a7aa03.html Festiwal harcerski. Potrafią się bawić!

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Festiwal harcerski. Potrafią się bawić!

Email Drukuj
Dwie drużyny harcerskie z Wadowic po raz kolejny zorganizowały Festiwal Kultury Harcerskiej. Tym razem hasłem przewodnim była kraina Walta Disneya. Prawie trzy setki młodych ludzi uczestniczyło w konkursach, warsztatach i koncertach. Jak mówią zabawy było co niemiara.


Harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej po raz kolejny zebrali się w Wadowicach, aby wziąć udział w Festiwalu Kultury Harcerskiej. Tym razem zatytułowanym „W krainie Walta Disneya”. Organizatorami festiwalu były dwie wadowickie drużyny: 4 Drużyna Starszoharcerska „Stop” pod okiem drużynowej Sylwii Gibek oraz Próbna Drużyna Wędrownicza „Zodiak” , którą nadzorowała drużynowa Martyna Mamcarczyk.

Do Wadowic zjechało prawie 300 osób. Młodzi harcerze zakwaterowani zostali w Zespole Szkół nr 2.
W piątkowy wieczór uczestnicy byli wprowadzani w tematykę festiwalu. Podczas wieczornych spotkań mieli za zadanie zaprezentować krótkie scenki z wybranej przez siebie bajki Disneya. Na koniec dnia chętne osoby mogły obejrzeć film opowiadający o wątkach z życia Walta Disneya - opowiada nam druhna Martyna.
Jednak jak zapewnia najbardziej ekscytującym dniem była zdecydowanie sobota (22.03), podczas której trwały całodzienne przesłuchania uczestników w Wadowickim Centrum Kultury.

W przeglądzie wzięły udział dwadzieścia dwie drużyny. Występy odbyły się w dwóch turach. Przesłuchania odbywały się z pomocą i wsparciem pracowników domu kultury. Jury przez cały dzień oceniało drużyny, które miały za zadanie przygotować piosenki w dwóch kategoriach: harcerskiej i bajkowej.

Ze względu na wysoki poziom uczestników oceniający mieli prawdziwy problem z wyłonieniem zwycięzców. Aby uhonorować zwycięzców zorganizowano specjalny konkurs , w którym laureaci wzięli udział.

Trzydniowy Festiwal zakończył się w niedzielę (23.03) mszą św. i uroczystym apelem połączonym z wręczaniem dyplomów i nagród.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Martyna Mamcarczyk, (kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był