aeacbbd8bc77ef5df66eedf3a5a86128.html Papież zaśpiewa we włoskim musicalu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Papież zaśpiewa we włoskim musicalu

Email Drukuj
Śpiewający Jan Paweł II? To możliwe dzięki musicalowi, który przygotowali artyści z Włoch. Koncert w technologii 3D o życiu Papieża Polaka na prośbę Stolicy Apostolskiej zadebiutuje w Polsce 2 kwietnia w Krakowie. Muzyka, kostiumy i aranżacja mają robić wielkie wrażenie.


We Włoszech przygotowano musical o życiu Karola Wojtyły. Muzyczna adaptacja jego biografii nosi tytuł "Karol Wojtyła: prawdziwa historia". Do Polski spektakl trafi jeszcze przed kanonizacją Papieża Polaka.

Musical będzie można oglądać od 2 do 4 kwietnia w Teatrze Słowackiego w Krakowie ,a 8 i 9 kwietnia na Torwarze w Warszawie. Bilety przy scenie kosztują prawie 250zł. W Krakowie pierwsze rzędy i balkony są już wykupione. Jest jednak jeszcze wiele miejsc wolnych.

Od tego wszystko się zaczęło: rozpoczął życie, zaczął szkołę, studia, teatr ... i kapłaństwo. Włoski spektakl muzyczny poświęcony życiu Karola Wojtyły nie zacznie się jednak od dzieciństwa Wadowicach, tylko od dramatycznego zamachu 13 maja 1981, kiedy na jego życie targnął się z niepowodzeniem Ali Agca.

Widzowie zobaczą słynnego Polaka w okresie życia między II wojną światową a momentem wybrania go na papieża. W główną rolę wcieli się kilku aktorów, aby ukazać Wojtyłę w różnych momentach jego życia. Finalną sceną produkcji ma być hologram z wizerunkiem prawdziwego Jana Pawła II.

Autorką muzyki do spektaklu jest izraelska piosenkarka Noa, czyli Achinoam Nini, znana z piosenki "Ave Maria", którą wykonała dla Jana Pawła II w 1994 roku. Oprawa muzyczna show powstała we współpracy z izraelskim gitarzystą Gil Dorem.
Nie jestem religijna.Nie wierzę w dogmat religijny , jestem kultury żydowskiej , ale myślę, że wartości ludzkie powinny reprezentować religię w najczystszej postaci - powiedziała Noa włoskiemu portalowi Strettoweb.
Jak możemy się dowiedzieć z opisów prasowych musicalu jest to intensywna i emocjonalna podróż przez niezwykłe życie człowieka, który ma miejsce w historii i zasługuje na tron w Niebie. Osobiste epizody z życia Karola Wojtyły przeplatają się z dramatycznymi stronami ludzkiej historii.

Najbardziej znaczące epizody Jego przeszłości ożywają na scenie: mały Lolek widzi swoją ukochaną matkę Emilię, bohaterskiego brata Edmunda, oddanego ojca Karola…W kolejnych pięknych i ekscytujących retrospekcjach przeżywamy intensywnie ludzką i duchową historię Karola Wojtyły.

Historię życia Papieża Polaka rozpisano na blisko 120 minut spektaklu, podzielonego na dwa akty. Musical, wyreżyserowany przez Duccio Forzano, dyrektor kreatywny włoskiej telewizji, który ma stworzyć dzieło "unikatowe, będące muzyką, tekstem i akcją sceniczną".

Po "otwarciu" w rodzinnej Polsce , opera o życiu Jana Pawła II , wróci do Włoch, gdzie koncerty trwające od 15 kwietnia do 4 maja pokrywać się będą z uroczystościami związanymi z kanonizacją Jana Pawła II.

(kp)
Źródło: Stacja Kultura, Strettoweb

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kałakolczik komentuje +0
Zapoznałem się z materiałem i nie przewiduję komentarza w tej sprawie. Nie mój interes. Interes,interes, itp itd.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 03 - 2014
... 2735 komentuje +6
Kim IR Sen też śpiewał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 03 - 2014
... jaśka komentuje +1
a co na to nasz dyżurny reżyser Józefowicz? Co on powie o tych efektach 3D? ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był