711167c1321b6ba1cc827aecf068f1c5.html O zbrodniach w… bibliotece

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

O zbrodniach w… bibliotece

Email Drukuj
W Wadowickiej Bibliotece Publicznej gościł Krzysztof Koziołek - główny w Polsce przedstawiciel nurtu tzw. kryminału skandynawskiego, obecnie mieszkaniec Nowej Soli, dziennikarz, pisarz, wydawca, dystrybutor i rzecznik prasowy w jednej osobie.


Highslide JSPo kilku latach pracy dziennikarskiej Krzysztof Koziołek postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i został pisarzem – kryminalistą (jak żartem prostuje – „bez wyroku”). Do tej pory opublikował siedem powieści, m.in. "Miecz zdrady", "Świętą tajemnicę", "Premier musi zginąć".

Jest twórcą młodym, ale już docenianym i przez krytyków, i przez czytelników, czego dowodem są: Lubuska Nagroda Literacka dla najbardziej obiecującego młodego pisarza, dwukrotna nominacja do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i zgłoszenie do Paszportu Polityki 2010.

Od pierwszej minuty spotkania pisarz nawiązał świetny kontakt z młodzieżą i udowodnił, że z racji swego wieku „ nadaje na podobnej częstotliwości”. Ciekawie, ale na dużym luzie, wprowadził słuchaczy w tajniki swego warsztatu pisarskiego. Dowiedzieliśmy się, że najciekawsze pomysły wykorzystane przy pisaniu książek przychodzą autorowi do głowy przy zmywaniu naczyń.

Gromki śmiech wywoływały opowieści o sytuacjach wynikających ze zbieżności nazwisk bohaterów powieści i osób z realnego świata. Cały czas starał się, by słuchacze aktywnie włączyli się w dyskusję. A żeby tego było mało, podczas spotkania pisarz posilał się tajemniczą zawartością termosu i w odpowiednim momencie nie omieszkał do niej nawiązać. Co zawierał termos?

Trudno uwierzyć, ale po prostu …kisiel. Krzysztof Koziołek uatrakcyjnił spotkanie prezentacją multimedialną, podczas której sprawdzał czujność i spostrzegawczość słuchaczy.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 60 uczniów: z Gimnazjum nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 1 w Wadowicach, a także kilku dorosłych, których zainteresowała ciekawa oferta biblioteki.

Młodzież wyszła ze spotkania bardzo zadowolona, ponieważ było ono bardzo energetyczne i ciekawe, a pojęcie "kryminalista" nabrało po nim zupełnie nowego znaczenia. Spotkanie zostało zrealizowane i sfinansowane w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki we współpracy z Instytutem Książki.

(wbp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... demik komentuje +0
a w weekend ma goscic kuba wojewodzki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 12 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był