f378c4f0c039c608e4effad91e753bff.html Największy festiwal kolęd. Eliminacje odbędą się także w Wadowicach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Największy festiwal kolęd. Eliminacje odbędą się także w Wadowicach

Email Drukuj
Ten festiwal wypracował mocną pozycję na kulturalnej mapie nie tylko Śląska, ale i całej Polski. Eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika odbędą się także w Wadowicach. Można zgłaszać swój udział.


Jeszcze tylko do 26 listopada przyjmowane są zapisy do udziału w największym kolędowym przeglądzie w Polsce – jubileuszowej, XX edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Eliminacje do Festiwalu w Wadowicach odbędą się 14 grudnia w Centrum Kultury przy ul. Teatralnej.

Przez cały grudzień eliminacje do festiwalu odbywają się w 38 ośrodkach eliminacyjnych na terenie całej Polski, a także w trzech na Ukrainie i jednym na Białorusi. W ubiegłym roku zgromadziły one blisko 20 tys. uczestników (ponad 1 800 podmiotów wykonawczych). Ich celem jest wyłonienie najlepszych wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do nazywanego stolicą polskiej kolędy Będzina w dniach 16 do 18 stycznia 2014 r. na przesłuchania finałowe. Zwieńczeniem festiwalu będzie Koncert Galowy połączony z ogłoszeniem listy laureatów, który odbędzie się 19 stycznia.

Do udziału w festiwalu zaproszeni są wszyscy amatorzy (w tym uczniowie i absolwenci szkół muzycznych I stopnia) – soliści i duety, a także chóry, schole parafialne, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz grupy ludowe w różnych kategoriach wiekowych. Ze względu na jubileusz formuła festiwalu została dodatkowo wzbogacona o naukowe sympozjum "Kolędy i pastorałki w kulturze polskiej", które odbędzie się w dniach 13-14 stycznia w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Zaproszeni są na nie wszyscy chętni, szczególnie zaś nauczyciele akademiccy uczelni muzycznych oraz dyrygenci i instruktorzy zespołów z całej Polski. Organizatorzy liczą także, iż stanie się ono platformą wymiany doświadczeń z innymi festiwalami.
Przez lata nasz festiwal wypracował mocną pozycję na kulturalnej mapie nie tylko Śląska, ale i całej Polski. Z niewielkiej, lokalnej imprezy urósł do rozmiarów, które corocznie miło zaskakują samych organizatorów pokazując, że niezbędne jest przedsięwzięcie pozwalające przedłużyć radość najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt – Bożego Narodzenia – mówi dyrektor Festiwalu, ks. Piotr Pilśniak.
Szczegóły i możliwość rejestracji na stronie festiwalu - www.mfkip.pl.

Jarosław Ciszek
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Krys komentuje +2
Też dawniej podobały mi się kolędy , teraz coraz mniej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 11 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +1
Już zaczął chodzić człowiek z opłatkami i pierwsi narwańcy zaczęli po sklepach wystawiać wszelakie świecidełka. Ani się człowieku obrócisz a zacznie się masowa histeria z ubijaniem karpi. Zaczną mam wpychać różnoraki i bylejaki towar " świąteczny " a banki będą kusić " tanim kredytem zero procent " z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania na 37 procent. Jeszcze dobrze nie pozamiatamy stołów tak zwanych " świątecznych " a w swoje tournee po domach ruszą księża z obrazkami . Ja się temu nie dziwię bom przywykł do tego. Nie lubie kolęd. Lubiłem ale już nie lubię. Paliłem papierosy ale już nie palę.Piłem wódkę ale już piję prawie mało co. Miłego dnia życzę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 11 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był