f401bb7505d609af1302c6b4b95fc4b7.html Młodzi ludzie potrafią jeszcze śpiewać patriotycznie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Młodzi ludzie potrafią jeszcze śpiewać patriotycznie

Email Drukuj
Kilkudziesięciu uczniów z siedmiu różnych zespołów wzięło udział w Koncercie Pieśni Patriotycznych, zorganizowanym rzez Urząd Miejski w Wadowicach. Choć na widowi nie było tłumów, to wieczór spędzony w Wadowickim Centrum Kultury należał do udanych.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Rozkwitły pąki białych róż”, „Ułani, ułani”, „Marsz, marsz Polonia”, „Taki kraj”, czy też „Pierwsza kadrowa” - to tylko nie które tytuły pieśni, które w czwartkowy wieczór (7.11) można było usłyszeć w sali teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury.

Choć na widowni tłumów nie było, na koncert przyszło około 100 osób, to mimo wszystko organizatorzy uznali to wydarzenie za udane.

Przed publicznością w Koncercie Pieśni Patriotycznych wystąpiło siedem zespołów uczniów szkół z gminy Wadowice, w tym: Zespół Szkół Publicznych Nr 3, Zespół „Kiwi” z WCK, Szkoła Podstawowa Nr 1, Zespół Szkół Publicznych Nr 1, Zespół Szkół Publicznych w Jaroszowicach, Zespół Szkół Publicznych Nr 2, Zespół Szkół nr 2 Chocznia.

Dla tych, którzy przyszli na koncert grupa „Młode Wadowice” przygotowała śpiewniki, które można było zabrać ze sobą o domu. Urząd Miejski zorganizował koncert z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości (11 listopada).
Bezpośrednio przed koncertem uczestniczyłem w akcji rozdawania śpiewników z pieśniami patriotycznymi oraz flag narodowych. Myślę, że tego typu akcje są w stanie skutecznie zachęcić do podtrzymywania pięknej tradycji wywieszania w oknach domów biało- czerwonych flag. Dzisiejsze wydarzenie dowodzi, że młodzi dalej pamiętają i co najważniejsze chcą uczestniczyć w obchodach tego radosnego dla Polski dnia - uważa Filip Kaczyński, jeden z organizatorów koncertu.
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... demik komentuje +0
jak sie bawią ludzie wtedy kiedy pada desz....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 11 - 2013
... ja1111 komentuje +1
Kolos rozumiem że pijesz do rządu nieudacznika Tuska. Ale zapewniam Cię że jakikolwiek by nie był ten rząd począwszy od "wielkiego" patrioty Kaczyńskiego, czy innego polityka...efekt byłby ten sam. Albo poddanie się albo ucieczka i zostawienie ludzi sam na sam z problemami. Taka jest przypadłość polityków ...oni w życiu nigdy nie pracowali, całe życie byli utrzymywani przez nas z budżetu państwa, chowali się na państwowych ciepłych posadkach. Politycy wywołują konflikty a potem zasłaniają się mięsem armatnim w postaci obywateli państwa i cedząc im puste frazesy o "patriotach".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 11 - 2013
... Kolos komentuje +1
DO ja "ja1111 "

Nie do końca uciekł. Był to wybrany przez naród Polski rzad a on był przedłużeniem istnienia państwa Polskiego. Bycia dalej na arenie międzynarodowej. Prosty przykład:

Zostają w Warszawie i niemcy (celowo z małej) biorą ich do niewoli. Polski rząd podpisuje akt kapitulacji. A tak to byliśmy oficjalnie w stanie wojn z niemcami do 1945. Polacy walczyli na wszystkich frontach, mimo że sojusznicy okazali się zdrajcami.

Dzisiejszy rząd gdyby był w 1939 r to by nie uciekł on by sie poddał i już by 8 września niemieckie flagi wywiesił z tym że znów sie niedogadają i połowa wywiesiłaby czerwone.


Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 11 - 2013
... ja1111 komentuje +1
Państwo sobie przypomina o obywatelach tylko wtedy kiedy trzeba zapłacić podatek, albo chronić tyłek władzy za pomocą armii z poboru......... W 1939 rząd pokazał narodowi gdzie go ma, jako pierwszy sp.......c do Rumunii. I teraz byłoby tak samo, nieważne która opcja by rządziła, będą wam wmawiać że waszym obowiązkiem jest poświecić się dla ojczyzny....a oni w razie czego pierwsi by uciekali jak szczury z tonącego okrętu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 11 - 2013
... terapeuta komentuje +16
Lancia do boju, szabla w dłoń, bolszewika goń, goń, goń ....(fragment) to też, pieśń niepodległościowa. Ciekawe czy była śpiewana.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 11 - 2013
... Zofia terciarka komentuje +4
Wychodząc z wieczornej mszy,...tak sobie pomyślałam.Gdyby nie Piotr Hajnosz i Filip Kaczyński, to w Wadowicach nigdy nie byłoby domokracji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 11 - 2013
... wr0m komentuje +0
Ktoś wie co się stało wczoraj w okolicach 23 na fatimskiej przy cmentarzu?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 11 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +3
" Naprzód, młodzieży świata, nas braterski połączył dziś marsz. Groźne przeminą lata hej, kto młody, pójdź z nami i walcz ! Na lądzie i na wodzie, na wschodzie, i na zachodzie, w marszu po szczęśćie, pokój i radość zgodnie nasz dźwięczy krok ". ,.,.,../ Hymn Światowej Federacji Młodzieży Demokratycznej - fragment.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 11 - 2013
... sęp komentuje +5
dzieci biurokracji śpiewają tylko pieśni patriotyczne - nasuwa się takie pytanie : jak można kochać coś co nas zabija podatkami i niską emeryturą (o ile do niej dożyjemy) ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 11 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był